FOTO MISE: UMĚLECKÁ FOTOGRAFIE - souhrn fotografování a nové fototéma na nových 14 dní

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

Dámy, slečny a pánové… Tomu říkám umělecké fotografie! Jedna je lepší než druhá, každá má svou myšlenku a na každé se její autor resp. autorka podepsali. Skvělá foto mise! Navíc jsem se tentokrát rozhodl pro výběr více, než obvyklých pěti fotografií, neboť diverzita vašich fotek, provázaná představami o tom, co je a co není umělecká fotografie je nejlépe vidět ve své celistvosti…

Nejvíce mě skutečně zaujaly všechny vaše fotografie. Výběr jedné a jediné, kterou jsem dal na “titulní stranu” byl skutečně nesnadným úkolem. Každá by tam mohla být. Nápad fotografky s číslem devadesát pět (Iva Daniela) mě však nakonec nedal na výběr. Kompozice není úplně tradiční, a přitom je lepší, než kdyby se Iva držela pomocných koleček s názvem pravidlo třetin, volba černobílé je skvělá a nápad s okem/vizí/perspektivou umělkyně a její umělecké fotografie je brilantní.

Další velmi a velmi povedenou fotografií je tvorba Pavla Dvořáka. Musím se přiznat. Já jsem se na fotografii díval. Líbila se mi. A až po přečtení si Pavlova komentáře s informacemi o jeho fotce jsem zjistil, že se jedná o částečně odbarvené foto. WOW! To se jen tak někomu nepovedlo. Za léta strávená prohlížením fotografií a jejich studiem jsem viděl jen několik málo dobrých příkladů této techniky a Pavlův snímek je určitě jedním z nich. Odbarvení vůbec neruší, naopak fotografii přidává na hodnotě. Skvělá práce, pane!

fotograf: Pavel Dvořák

fotograf: Pavel Dvořák

Jak já tě, Tomáši, zase mezi námi rád vidím! Tvé foto je absolutně úžasné! Výtečná reakce na umělecký svět i svět konzumu a přírodu a člověka a jeho činy i systém vzdělávání. Jak málo někdy stačí k tvorbě znamenité fotografie, že? Uvažoval jsem a možná bych lavici posunul o několik málo metrů dozadu, aby i stín byl celý na snímku, ale to už bych se možná vměšoval, kam bych neměl. :)

fotograf: Tomáš Piňos

fotograf: Tomáš Piňos

Dnes mi to přijde jak “setkání s přáteli po letech”, z čehož mám nemalou radost a i fotografa se jménem Pavol Parikrupa mezi námi moc rád opět vítám. Fotka je jako obvykle parádní, téma vystihující. Uvažoval jsem však, jestli by nebylo lepší, aby spodní linie okna neprotínala Iggymu bradu… Samozřejmě malý detail jinak parádní fotografie. P.S. Doufám, že tě tu uvidíme více!

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

Martine Duchači, z tvých dvou fotografií jsem raději vybral tuto více abstraktní, neboť na první pohled zaujme, avšak vše neprozradí. Moc se mi líbí využití malé hloubky ostrosti, světla i stínu a oceňuji dobře zvolenou kompozici.

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

Bětku Schulzovou si samozřejmě také nemůžu nechat ujít. Její fotografie mi vždy o něco více otevírají oči. A třebaže mnohý technický detail by se dal kritizovat, když je Betty spojí, vzniká skutečně výborná fotografie. Výtečně, výborně, znamenitě!

fotografka: Betty Schulzová

fotografka: Betty Schulzová

Pavla Křečka mezi námi také vždy moc rád vidím, i když tato fotografie je z mého pohledu sušší. Technicky je dobrá a skutečně se hodí do dnešního výběru, ale mé oči se u ní dlouho nedrží - jen jeden pohled z 6 miliard. ;)

fotograf: Pavel Křeček

fotograf: Pavel Křeček

A na závěr fotografie Sabriny Stýblové… osobně mě trochu ruší doleva padající dlažba na stěně, ale to je detail, přes který se snadno přenáším. Super nápad, parádní fotografie! I tebe mezi námi, Sabrino, pokaždé rád vidím. :)

fotografka: Sabrina Stýblová

fotografka: Sabrina Stýblová

A to je pro dnešní den vše. Téma Umělecká fotografie je u konce a nastává čas na téma nové. Pojďme se podívat na současný stav světa kolem nás v rámci tématu SOUČASNÁ SPOLEČNOST. Interpretace je opět na každém z vás. Příští středu však určitě přidám alespoň jeden pohled a trochu inspirace. A vše fotografie, na které se již teď těším, přidávejte na flickr do naší foto-skupinyvždy s TAGem odclonenoFMsouspol, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMsouspol nejpozději do úterý 30. září 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.