Joseph Ford - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Jen jediná fotografická otázka "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" a k dnešnímu dni 147 unikátních odpovědí, o které se s námi rozhodli podělit jedni z nejlepších fotografů a fotografek současného světa a dále nám pomoct se stát lepšími fotografy a fotografkami. To je THE BEST FOTO "THING" projekt! Minule nám radil výtečný fotograf LUCAS ZAREBINSKI a dnes mám tu čest mezi námi přivítat dalšího skvělého fotografa, jehož jméno jest Joseph Ford:

JOSEPH FORD je profesionální reklamní a editoriální fotograf z Londýna, jeho fotografie byly oceněny nejednou porotou jako jedny z nejlepších a jeho specializací je zobrazování lidí, krajin a věcí v neobyčejném a pro mnohé z nás novém světle.

Do fotografování se zamiloval během svého studia francouzštiny a italštiny na University of Cambridge. Jednoho dne, během svého pobytu v Paříži, se rozhodl poslat jednu fotografii do fotografické soutěže, která mu doslova změnila život. Nejen, že soutěž vyhrál, ale nedlouho po jeho vítězství mu začal zvonit telefon. Na druhé straně se ozvala Barbara Soulié z agentury Taffetas a nabídla mu reprezentaci.

© Joseph Ford | Amusement magazine - Nintendo DS

© Joseph Ford | Amusement magazine - Nintendo DS

Uplynulo deset let a Joseph má úžasné a oči-otevírající portfolio, spolupracuje s klienty jako Air Canada, American Express, BNP Paribas, Disneyland Paris, Hewlett Packard, IBIS hotels, Lacoste, Mastercard, McDonalds, Missoni, Pedigree, Pepe Jeans, Visa, Vodafone a agenturami zahrnujícími CLM BBDO, DDB Paris, Euro RSCG C&O, Leo Burnett London, Lowe Paris, McCann Paris, Ogilvy CommonHealth, Publicis Conseil, Publicis Dialog, Saatchi & Saatchi Paris, SCPF Madrid, TBWA Corporate, Young & Rubicam Paris a mnoho dalších. Tvoří ve studiu i v různých outdoorových lokalitách podvodou, ve vysokých horách, ve vzduchu i na souši a jeho focení zahrnuje pomůcky jako jsou jeřáby, helikoptéry i lodě.

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" zní:

Nejlepší věc, kterou dodnes dělám, je udržení si otevřené mysli a umožnění mým nápadům vyvinout, avšak vždy jít se svými projekty tak daleko, jak je možné. Člověk cítí obrovské uspokojení, když ví že udělal něco tak dobře, jak je sám schopen, zatímco byl dostatečně flexibilní, aby využil výhod ze spolupráce s ostatními.

Pro více informací o dnešním fotografovi a více jeho fotografií navštivte: josephford.net.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Just one question "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" and to date 147 unique answers some of the world's best photographs kindly shared with us to help make the photography community better and to help us to become better photographers. That is THE BEST FOTO "THING" project! Last time a wonderful LUCAS ZAREBINSKI shared his piece of advice with us and today I am honored to welcome another great photographer among us, his name is Joseph Ford:

JOSEPH FORD is an award-winning London based advertising and editorial photographer who specializes in showing people, landscapes, and objects in a new and extraordinary way.

Joseph fell in love with photography when he was studying at the University of Cambridge, doing his degree in French and Italian. One day, while he was living in Paris he decided to submit one of his photographs to a photography competition. He won and not long after his telephone started ringing with an agency representation offer from Barbara Soulié at Taffetas.

© Joseph Ford | Titi & Voltaire - 'Creatives' series

© Joseph Ford | Titi & Voltaire - 'Creatives' series

Ten years later he's got an amazing and eye opening portfolio, works with clients such as Air Canada, American Express, BNP Paribas, Disneyland Paris, Hewlett Packard, IBIS hotels, Lacoste, Mastercard, McDonalds, Missoni, Pedigree, Pepe Jeans, Visa, Vodafone and agencies including CLM BBDO, DDB Paris, Euro RSCG C&O, Leo Burnett London, Lowe Paris, McCann Paris, Ogilvy CommonHealth, Publicis Conseil, Publicis Dialog, Saatchi & Saatchi Paris, SCPF Madrid, TBWA Corporate, Young & Rubicam Paris and many more.

© Joseph Ford | Pepe Jeans campaign

© Joseph Ford | Pepe Jeans campaign

Joseph makes photographs in studio as well as on location including shooting from cranes, helicopters, boats, underwater and up mountains around the world. He's always ready for a new challenge and his answer to our one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

The best thing I've done is to keep an open mind, and allow my ideas to evolve, but always to push to take my projects as far as I possibly can. There is a great satisfaction in knowing that you have done something as well as you are able, while being flexible enough to benefit and develop from collaboration with others.

For more information about today's wonderful photographer and to see more of his photographs please visit josephford.net.