FOTOEXPO 2014: Jedním slovem - WOW!

© Alžběta Jungrová | FOTOEXPO 2014

© Alžběta Jungrová | FOTOEXPO 2014

Akorát jsem psal nový čtvrteční článek, když se mi v emailové schránce objevily novinky a informace o druhém ročníku veletrhu a festivalu současné fotografie, FOTOEXPO 2014. Nedalo mi to, začal jsem číst, po chvíli jsem rozepsaný článek na téma fotografické portfolio odložil na příští týden a skutečně se začal těšit na FOTOEXPO…

Letošní ročník se, jak už určitě víte, bude konat 18.října 2014 v Národním domě na Vinohradech a pořadatelé slibují, že každý z nás zažije něco nového a nečekaného. Musím se přiznat, že přesně to se jim povedlo už když jsem viděl, kdo je na programu. Jan Šibík, Alžběta Jungrová, Bet Orten, Natália Evelyn Benčičová, Karel Cudlín, Marian Beneš, Alice Bochňáková, Jan Ságl, Jiří Stránský, Mária Švarbová, Matúš Zajac, Aleš Jungmann neboli průkopníci, medailistky, držitelé, laureáti, vážení fotografové, skvělé fotografky a další... WOW!

© Mária Švarbová

© Mária Švarbová

© Kristina Hrabětová

© Kristina Hrabětová

© Karel Cudlín

© Karel Cudlín

© Jiří Stránský

© Jiří Stránský

© Marian Beneš

© Marian Beneš

© Alice Bochňáková

© Alice Bochňáková

Na své si přijdeme pravděpodobně úplně všichni. A mě osobně ještě vskutku těší, že fotografování bude zastoupeno v mnohem větší míře, než potřebné, ale zdaleka ne tak důležité fotografické vybavení, které najdeme v Majakovského sále.

Já už se toho vybavení nemůžu dočkat, všechny ty plasto-sklo-kovovo-černo-stříbrno-těžko-lehko-úžasno-draho-levno-zbytečno-nezbytno-skvělo-zvuko-světlo-světo-lapačské přístroje, bez kterých nemůžeme žít! :)

Hlavní program je skutečně nabytý a k účasti vám stačí jen 250 korun českých. Osobně mě však těší, že se letos na FOTOEXPO 2014 objevily placené workshopy, na kterých se za symbolický poplatek budeme moct vydat do skutečné hloubky současné fotky; Portrét a inscenovaná fotografie, Intuitivní fotografie, Street Photo, Techniky přírodovědné mikro a makrofotografie, Umělecký akt, Cinemagraph aneb živé fotky, Přírodní zázraky západního pobřeží USA, Timelapse a Svatební fotografie uměním, svatební fotografie živobytím. Nečekám, že bych je stihl všechny, avšak doufám, že mi o nich budete rádi vyprávět.

A to prý stále není vše, prozradili mi pořadatelé! Program, workshopy i informace nalezenete na www.fotoexpo.cz a vstupenky jsou konečně v předprodeji na GoOut.cz.