Evan Sklar - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Jedna otázka "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" a téměř 150 unikátních rad na téma jak se stát lepším fotografem/fotografkou. To je THE BEST FOTO "THING" projekt. Mnulý týden se s námi podělil o svou odpověď výtečný fotograf a umělec LÉO CAILLARD a dnes mám nemalé potěšení představit vám dalšího skvělého fotografa, jehož jméno je Evan Sklar:

EVAN SKLAR je profesionální editoriální a komerční fotograf z New York City, jehož specializací je lifestyle a cestovatelská fotografie i fotografie domů, interiérů, jídla pro klienty známé po celém světě. Zastoupen je agenturou Wonderful Machine a miluje vychovávání svých psů a venčení svých dětí v okolí jeho domova v Brooklynu.

© Evan Sklar

© Evan Sklar

Evan se od malička věnoval kreslení, malování, čtení, filmu a jiným uměleckým aktivitám. Nakonec si vybral studium filmu na Bard College, kde obdržel Bachelor of Arts. Jakmile však začal pracovat pro fotografy a viděl, jak, ve srovnání s filmem, má fotografie nekomplikovanou produkci a jakou radost představuje její tvorba, rozhodl se pro změnu své kariéry. Na Yale University získal Master of Fine Arts titul se specializací na fotografování, vrátil se do New York City a jak se klienti postupně množili, opustil své "9 to 5" zaměstnání a vydal se na kariéru profesionálního fotografa.

© Evan Sklar

© Evan Sklar

Dnes jeho jeho portfolio obsahuje fotografie, jež Evan vytvořil pro editoriální klienty jako Elle Décor, House & Garden, Martha Stewart Living, The New York Times Magazine, The Wall Street Journal, Condé Nast Traveler, In Style, Real Simple, GQ, Southern Living, Gourmet, Departures, Food & Wine, etc. a pro komerční kleinty jako American Express, Ritz-Carlton, Williams-Sonoma, Garnet Hill, HomeAway, Kraft Food, Target, J.C Penny, Pfizer, Target, Timberland, Cambell's a mnoho dalších, jež vytvořil na různých místech planety Země.

Jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" zní:

Naučil jsem se přijímat jakoukoliv kritiku a uvědomil jsem si, že každá kritika má hodnotu, nehledě na jejího původce. Jen je třeba dolovat a dobrat se k zrnku pravdy, v každé kritice obsaženému, díky němuž se o své tvorbě a hlavně i o sobě něco naučíš.

Pro více informací o dnešním fotografovi a více jeho fotografií navštivte: evansklar.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

One question "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" and close to 150 unique pieces of advice on becoming a better photographer, that's THE BEST FOTO "THING". Last week a wonderful photographer form Paris LÉO CAILLARD shared his answer with us and today I'm honored to introduce another great photographer to you, his name is Evan Sklar:

EVAN SKLAR is a New York City based professional commercial and editorial photographer specializing in lifestyle, design, home, food, and travel photography for globally knows clients. He's represented by the Wonderful Machine agency and he loves to raise his dogs and walk his children around Brooklyn.

From a young age Evan has been interested in drawing, painting, reading, filmmaking, and other artistic endeavors. Eventually he chose to study film at Bard College, where he got his Bachelor or Arts degree, and was happy with his choice up until the time when he started to work for photographers and discovered the simplicity of production and fun of making photographs. His next steps naturally went to Yale University where he got his Master of Fine Arts degree in Photography and then finally to New York City. It didn't take him long to build a nice list of editorial clients and becoming a professional photographer.

© Evan Sklar

© Evan Sklar

Nowadays his portfolio includes photographs Evan made for editorial clients such as Elle Décor, House & Garden, Martha Stewart Living, The New York Times Magazine, The Wall Street Journal, Condé Nast Traveler, In Style, Real Simple, GQ, Southern Living, Gourmet, Departures, Food & Wine, etc. and also for his commercial clients including American Express, Ritz-Carlton, Williams-Sonoma, Garnet Hill, HomeAway, Kraft Food, Target, J.C Penny, Pfizer, Target, Timberland, Cambell's, and many more, made all around the world.

And his answer to our one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

I learned to accept all criticism and to understand that all criticism is valid and beneficial regardless of who it comes from. One needs only to mine the nugget of truth in the criticism that will may well teach you something important about your work and more importantly about yourself.

For more information about today's wonderful photographer and to see more of his photographs please visit evansklar.com.