FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - MÉ POZADÍ/MÉ ZÁTIŠÍ

Vytvořit poutavou fotografii pozadí je schopnost, která se dříve, nebo později bude hodit každému fotografovi i fotografce. Ať už tvoříme portréty v exteriéru, pracujeme na dokumentárním projektu, nebo naším objektivem míříme na krajinu, dobré pozadí je téměř pokaždé jedním ze základních aspektů kvalitní fotografie...

Světlo, perspektiva, kompozice, absence rušivých elementů, to jsou jen základní prvky, jež je vhodné mít před stiskem spouště na paměti. A s pozadím úzce souvisí i tvorba zátiší, které, třebaže má své vlastní pozadí, jeho tvorba je výtečným tréninkem našeho oka pro hledání pozadí pro naše živé subjekty například pro situace, kdy nás deset přátel požádá, že chtějí společnou fotku.

Pozornému také jistě neuniklo, že název tématu současné foto mise je záměrně formulovaný ne úplně jednoznačně pro možnost si hrát s jeho významem a místo zátiší se klidně zaměřit i na prdelky, v jejich jakémkoliv významu.

Kdo bude mít chuť investovat 90 minut do svého vzdělání, nechť se podívá na The Story Of Still Life.

Již teď se těším na příští týden až uvidím, co vymyslíte a jaké fotografie přidáte do naší foto-skupiny na flickru s TAGem odclonenoFMzapozadi, nebo foto-komunity na Google+ s #odclonenoFMzapozadi a to nejpozději do úterý 19. srpna 2014 do 22:00.