FOTO MISE: BEZ HRANIC - souhrn fotografování + nové foto téma na příští dva týdny plné kreativity

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

I když čas nemají, Iva Daniela a Martin Duchač fotí jako o závod. Přátelé, právě takové nadšení a radost z fotografování je to, co mě u foto misí drží, proč je rád 'organizuji' a proč bych rád v blízké budoucnosti uspořádal i nějakou ve světě reálném a ne pouze ve světě jedniček a nul...

I tentokrát jsou vaše jedničky a nuly obdivuhodné. O trochu více mě zaujalo Martinovo zpracování současného tématu BEZ HRANIC, neboť mi je hned na první pohled jasné, o čem je řeč, a nemusím tápat, i když je pravda, že Iva také velmi zajímavě vede mé oko i mou mysl k letícímu ptáku nad zříceninou hradu, který bychom mohli nazvat... Okoří? Volba černobílého resp. tónovaného zpracování se mi moc líbí, nicméně možná bych fotografii ořízl na formát 4x5 a nechal diagonální linie vést z obou spodních rohů fotografie, což je něco, co jsem si poslední dobou oblíbil.

fotografka: Iva Daniela... s číslem devadesát pět

fotografka: Iva Daniela... s číslem devadesát pět

A ještě abych nezapomněl; Martinovu fotografii bych přirovnal ke skutečně povedené pohlednici, kterou bych si rád koupil, ale dokáži si ji představit i jako pozadí nejednoho monitoru nebo jako obraz na stěně. Přítomnost velké lodi i těch malých hovoří o manévrovatelnosti závislé na velikosti, tématu stability i přizpůsobivosti. Perspektiva je výtečná a barvy úžasné. Skvělá práce přátelé. :)

A co i vy ostatní, také se již nemůžete dočkat, až se dozvíte nové téma FOTO MISE pro příštích 14 dní? Na papírku jsem měl poznamenáno: TO JE VRCHOL! Své fotografie přidávejte jako obvykle na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMvrchol, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMvrchol nejpozději do úterý 22. července 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.