FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - MALOVÁNÍ

Někteří malujeme obrazy, jiní pokoje. Většina z nás světlem kreslí, mnozí jsme s ním zkoušeli malovat. Tvořit obrazy se dá nekonečně mnoha různými způsoby, dokonce i slovy můžeme malovat obrazy v myslích našich posluchačů...

Nedávno jsem se bavil s mladým začínajícím fotografem, který mi vyprávěl o tom, jak zkoušel light-painting. Okamžitě jsem si představil jak někde stál se svítilnou a za dlouhého expozičního času ve tmě kreslil. On mi však povídal o tom, jak fotografoval jedoucí auta a malování samotné nechal na řidičích.

Jako fotografové a fotografky jsme schopni tvořit desítky obrazů za minutu; klik, klik, klik, ... Fotografování však není o rychlosti, ale o načasování. I když to bych se vzdaloval od tématu.

Malujeme slovy, pohybem, pískem, barvou světlem, na tělo, na plátno, na papír, na stěnu, na stůl, do vzduchu, ... Někdy malujeme sami, jindy pouze zaznamenáváme tvorbu druhých.

Je důležitější jak malujeme, nebo co naše obrazy říkají? Jsou situace, kdy se malovat nehodí? A co za slovem malování vidíte právě vy?

Své fotografie přidávejte jako obvykle na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMmalovani, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMmalovani nejpozději do úterý 4. srpna 2014 do 22:00.