FOTO MISE: TO JE VRCHOL! - souhrn fotografování

fotografka: Betty Schulzová

fotografka: Betty Schulzová

S úsměvem na tváři vás, drazí přátelé dobré fotografie, vítám u nového sourhnu právě uplynulé odcloněno foto mise na téma TO JE VRCHOL! Dnes tu máme tři velmi povedené fotografie a mě já bych vám je bez zbytečného otálení rád představil...

No je je vrchol, válet se ve stanu na vrcholu s přítelem a fotoaparátem v Jeseníkách... :) Moc mě těší, že sis na nás Bětko opět vzpomněla. Frame within a frame! určitě by zvolal David DuChemin. Tvé orámování i kompozice se mi moc líbí, u když vlevo se možná zip stanu dotýká hrany fotografie více, než by mi bylo příjemné. I když musím uznat, že obsahem, barvou, popředím i pozadím to zkušeně vyvažuješ. Moc se mi líbí, jak mě vodivé linie stanu vedou k vašim nohám a ty mě pak vysílají k výhledu na krajinu. Hrneček s růžovým kartáčkem v pravo dodává vtip a já se usmívám a hledím a usmívám! Objev se mezi námi častěji!

Skvělé zarámování i kompozice a perspektiva, Ivo! Co někdo miluje, jinému může připadat jako vrchol a když to ještě někdo na nějaký vrchol nápíše, to je pak povedená fotografie a skvělé zpracování tématu současné foto mise! Možná bych lehce při post-produkci zvýraznil bílý text, aby s ním pozadí tolik nesoupeřilo, ale jinak výborná práce! Jak já jsem rád, že Tě v našich mísích vídám! :)

fotografka: Iva Daniela #95

fotografka: Iva Daniela #95

Kompozičně silná fotografie se skvělým nápadem, obsahem, využitím vodivých linií i volbou B&W provedení Petra Dudka se mi moc líbí. Kde by však fotograf mohl snímek výrazně vylepšit je buď expozice, nebo hloubka ostrosti. Osobně bych se spíše přikláněl k expozici, poněvadž bych nerad "rozmazával" zajímavé pozadí. Modelka/baletka je výrazně tmavší, než její pozadí a mé oko neustále odchází od ženy do k Bazilice sv. Petra a Pavla na Vyšehradě a následně během několika vteřin i pryč z celé fotografie. Problém bych řešil při fotografování nastavením jiných expozičiních hodnot - clonu bych nechal být, nicméně bych se zaměřil na čas a hlavně na ISO, případně bych použil blesk v ruce asistenta či na stojanu pro zvýraznění. Teď mě však napadá, jaký byl při konverzi na černobílou použit barevný filtr? Třeba by aplikace červeného postačila. Jinak parádní fotka, byl jsem moc rád, když jsem ji v naší komunitě na G+ uviděl a moc rád, Tě Petře, mezi námi vítám.

fotograf: Petr Dudek

fotograf: Petr Dudek

Pohled na takové fotografie, jaké jste vytvořili pro foto misi na téma TO JE VRCHOL! mi dělá nemalou radost. Moc vám děkuji a již teď se těším na příště... Téma je: MALOVÁNÍ. Své fotografie přidávejte jako obvykle na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMmalovani, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMmalovani nejpozději do úterý 4. srpna 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.