FOTO MISE: NÁSTROJE - souhrn fotografování + nové fototéma

fotograf: BretaCR

fotograf: BretaCR

Pořádně vám nevím proč, ale k fotografii fotografa s nickem BretaCR jsem se při prohlížení a vybírání z vašich povedených fotografií neustále vracel. Jak kdyby Břéťa zachytil to, co se pouhým okem vidět nedá, ale přesto člověk cítí, že je přítomno... Možná je to proto, že se fotografovalo na poslední chvíli a nebyl čas uvažovat nad zbytečnými detaily. Možná je to z jiného důvodu, nicméně mé oči jsou k této fotografii neustále přitahovány.

Osobně mi přijde, že je nahoře trochu více místa, než bych si představoval, i když možná tím Iva Daniela s číslem devadesát pět naznačuje prostor, který každý máme, když držíme v ruce nástroj a snažíme se jej využít. Výtečné však bylo vedle k nástrojům přidat i kříž s Ježíšem... člověk hned jinak přemýšlí, k čemu nástroje využít! :)

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

Romanovy černobílé čtverce mi už také dávno chyběly v našich misích fotografických. Také se mi moc líbí volba sestavení abstraktního obrazu z nástrojů i nebezpečně umístěný hřebík. Jako vždy radost pohledět!

fotograf: Roman Pastierik

fotograf: Roman Pastierik

Abstrakce ve formě zubů a háčku od Martina Duchače mě také hned na první pohled zaujala. Spojení zubů a háčku mi přijde jako zajímavý námět k zamyšlení, třebaže kompozičně bych možná fotku ve směru hodinových ručiček mírně natočil.

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

A na závěr mě zaujala minimálně v mých očích romantická fotografie Marka Petroviče tradičně komponovaných španělských strunných nástrojů naznačující muže a ženu a připomínající, že bez lidí nástroje jen stojí tiše opřené o strom. Skvělý nápad!

fotograf: Marek Petrovič

fotograf: Marek Petrovič

A to je k nástrojům alespoň pro dnešní den vše. A jaké téma si dáme na příště? Pojďme se zamyslet a vizuálně zpracovat: POTŘEBA. Své fotografie po fotografování a úpravách přidávejte jako vždy na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMpotreba, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMpotreba nejpozději do úterý 17. června 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.