Alexander Neumann - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

THE BEST FOTO "THING" projekt je jedna otázka: "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" a k dnešnímu dni 140 odpovědí, které mi jedni z nelepších fotografů a fotografek současného světa pro vás předali. Minule jsem měl nemalé potěšení představit vám fotografa jménem ROGER BALLEN a podělit se s vámi o jeho odpověď a dnes mám opět nemalou radost, neboť fotograf Alexander Neumann se připojil k našemu projektu se svou radou a odpovědí na téma, jak se stal lepším fotografem:

ALEXANDER NEUMANN je oceněný profesionální fashion fotograf. Narodil se a vyrostl v Peru. Dnes spolupracuje s klienty ze světa high fashion. A když není na pracovní cestě, najdeme jej v New York City, nebo Paříži.

Jako syn malíře a sběratele umění, Alexander měl již od dětství blízko k umění, které společně s komunikací a filozofií studoval na Pontificia Universidad Catolica del Peru v Limě, kde si také zapsal svou první hodinu fotografování a kde objevil svou vášeň pro malování světlem.

© Alexander Neumann

© Alexander Neumann

Pro jeden ze svých školních úkolů se rozhodl fotografovat muže s plnovousem v černých plavkách, jak skáče na pláži na skalách a svou fotografii zaslal i do soutěže. K svému překvapení vyhrál, za finanční cenu si pořídil laptop a digitální fotoaparát a rozhodl se zaměřit na fine art a dokumentární fotografii.

Jednoho dne však uviděl knihu fotografa jménem Mario Testino a na místě věděl, že to je fotograf, pro kterého chce pracovat. Tři roky se mu snažil nadbíhat a pak jej Mario konečně zaměstnal. Několik let mu pak asistoval a... "Tak jsem začal," říká Alexander.

© Alexander Neumann

© Alexander Neumann

Dnes Alexander fotí editoriály pro magazíny jako je L’Officiel Paris, Vogue Mexico, Vogue Korea, GQ, Harper's Bazaar, Dansk, TANK, Elle Mexico a Dazed & Confused Korea, spolupracuje s klienty jako L'Oreál, Saks Fifth Avenue, Juicy Couture, Palacio del Hierro, Fallabella, Les Petites etc., zatímco cestuje po světě a užívá si života.

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" zní:

Myslím, že jedinou konstantou je změna. Musíme ji tedy pojmout jako něco pozitivního. Nejlepší věc, kterou jsem kdy udělal, je to, že jsem neustále v pohybu. Cestuji. Vydávám se za hranice zóny, v níž se cítím pohodlně, a stále objevuji nové obzory.

Experimentování a žití života naplno je extrémně důležité pro mou práci a kromě toho i mít otevřenou mysl k jakýmkoliv možnostem, které mohou přijít.

A také si myslím, že je důležité si každého vyslechnout. Člověk se může tolik naučit. Ne pouze pro život, ale také pro své koncepty a nápady, které pak budou součástí tvých budoucích editoriálů a tvorby obecně.

Pro více informací o dnešním fotografovi a více jeho fotografií navštivte: alexanderneumann.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

THE BEST FOTO "THING" project is just one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?", and currently 140 unique answers I've been able to receive from some of the best photographers of today's world. The last time I had the pleasure to introduce the wonderfulROGER BALLEN to you and today I'm pleased to announce Alexander Neumann has joined the project with his amazing answer on how he become a better photographer:

ALEXANDER NEUMANN is an award-winning fashion photographer born and raised in Peru, nowadays, when he's not traveling and working with the top players of the high fashion industry, we'll find him in one of his home either in New York City or in Paris.

As a son of a painter and art collector, Alexander has been exposed to art from an early age. He studied art, communications, and philosophy at Pontificia Universidad Catolica del Peru in Lima, where he also took a class in photography and discovered his passion for painting with light.

© Alexander Neumann

© Alexander Neumann

For a school assignment Alexander decided to photograph a man with a beard dressed in black speedo jumping on rocks. And he also ended up winning a competition with his photograph, used the prize money to purchase a digital camera and a laptop, and decided to focus on documentary and fine art photography.

Then one day he saw a book by Mario Testino, right away decided he wanted to work for him. He chased Mario for three years in New York, and then finally assisted him for a few years. "That’s how I got started," says Alexander.

© Alexander Neumann

© Alexander Neumann

Nowadays he’s shooting editorials for magazines such as L’Officiel Paris, Vogue Mexico, Vogue Korea, GQ, Harper's Bazaar, Dansk, TANK, Elle Mexico, and Dazed & Confused Korea, works with clients such as L'Oreál, Saks Fifth Avenue, Juicy Couture, Palacio del Hierro, Fallabella, Les Petites, and more, while traveling all over the world.

And his answer to our one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

I think that the only constant is change. So we must embrace change as a positive state of mind. The best thing I have done is keep moving. Traveling. Getting out of my comfort zone to explore new horizons.

Experimentation and living life at its fullest is extremely important for my work, also having an open mind to all options that may come.

Also I think is very important to listen to everyone. You can learn so much. Not only about life but also for concepts and ideas that will be part of your future editorials and work.

For more information about today's wonderful photographer and to see more of his photographs please visit alexanderneumann.com.