Inspirace, vize, fotograf a realita jeho tvorby

fotografovani-realita-tvorby-fotograf-inspirace-odcloneno.png

Trávíte často několik hodin denně sedí u počítače, ležíte s tabletem v posteli, nebo cestujete hromadnou dopravou s telefonem a čtete články o fotografování, sledujete online fotografické workshopy, prohlížíte si fotografie ostatních fotografů... hledáte inspiraci a tříbíte si svou vizi?

Zjišťujete, že trávíte mnohem více času přípravou na fotografování, než focením, editováním, úpravou a sdílením své vlastní tvorby? Vždyť sedět, nebo ležet, dívat se kolem a snít je přeci mnohem snadnější, než vstávat ve 4:30 a o půlnoci ještě oblečení padat vyčepaní do postele.

Může ale tvořivého člověka hodina hledání inspirace dlouhodobě naplňovat tak, jako hodina fotografické tvorby?

Těm, co se focením živí, se takové věci říkají snadno. Pracující člověk nemá čas jenom fotit a editovat a upravovat a sdílet své fotografie. Jeho hlad po fotce je podobně jako hlad jakéhokoliv jiného fotografa téměř neutišitelný a on hledá cesty, jak jej, i kdyby jen dočasně, zkrotit.

Jak dlouho je ale dočasně?

Za jak dlouho se naše postupně zakalující inspirace zcela zkazí a my ji budeme muset vylít? A za jak dlouho nebudeme schopni vzít náš fotoaparát ani do ruky, protože naše představa, jak by fotografie měla vypadat je příliš daleko od toho, co jsme schopni tvořit?

Proč se vlastně inspirovat a vzdělávat, když si nejsme schopni udělat čas, abychom mohli fotografovat?