FOTO MISE: POTŘEBA - souhrn fotografování + fototéma

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

Když mě napadlo téma právě uplynulé foto mise, věděl jsem, že bude náročnější, a předpokládal, že se v našich skupinách objeví méně fotek. Přesto jsem jej zadal a z toho, co se objevilo, mám radost...

Martin Duchač respektive jeho ztvárnění potřeby komunikace, potřeby být jeden s druhým i potřebu na soukromí v jednom snímku, jen pomocí dvou vysílaček, mi doopravdy otevřelo oči. Černobílá mi umožňuje při pohledu na snímek hloubat dál a nezastavovat své myšlenky jen na povrchu i kompozice mému oku ladí. Moc se mi líbí i ořez antén, který by mě asi nenapadl, nicméně který perfektně přivedl mé oči, kam autor chtěl a navíc ve mně vytváří pocit, že jedna vysílačka je k druhé připojena, i když neviditelným poutem. A kříž napravo? Ten skvěle vyplňuje atmosféru a vede mé úvahy ještě hlouběji. Výborný nápad, Martine!

Muzikanti potřebují peníze! Kompozičně je fotografie, z mého pohledu, zdařilá. Z hlediska perspektivy bych asi ustoupil do strany, aby se ruka nekřížila z DJem. Světlo mě nechává trochu tápat. Nakonec jsem ale k závěru stejně dorazil... Snad ke správnému. Vítej, Jirko! :)

fotograf: Jirka Beran

fotograf: Jirka Beran

A na závěr Standardní potřeba Ivy Daniely, fotografky s číslem devadesát pět. Nápad i volba dlouhé expozice se mi moc líbí, barvou si nejsem úplně jistý. Ne, že bych hned z fotky dělal B&W, ale možná bych volil jinak barevné světlo, nebo jinak upravil vyvážení bílé. A když jsme u světla, jeho intenzita na pravé straně odvádí mé oči ze snímku. Nápad je však výtečný a moc se mi líbí. Na tvé fotky se vždycky těším, Ivo.

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

A to je pro dnešní den vše... Tedy ještě téma na příště... Při pohledu do kalendáře vidím, že prázdniny a první hromadné cesty na dovolené se již nezadržitelně blíží... Napadá mě BEZ HRANIC. Již teď se těším na vaše fotografie. Po fotografování a úpravách jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMbezhran, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMbezhran nejpozději do úterý 1. července 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.