FOTO MISE: HISTORIE - souhrn fotografování + nové fototéma

fotograf: Daniel

fotograf: Daniel

Žít v ní nemá smysl a snažit se ji měnit také ne. Historie je složena z činů vykonaných v přítomnosti. Chceme-li ji ovlivnit, teď je ten pravý čas. To však každý fotograf i každá fotografka ví, a tak pojďme rovnou k souhrnu právě uplynulé foto mise...

Nejvíce mě zaujala fotografie fotografa jménem Daniel, kterého mezi námi dnes srdečně a poprvé vítám a jehož fotografie je výtečná jak po technické, tak obsahové stránce. Téměř pokaždé, když je v historii objevují zbraně, přinášejí zprávy o mrtvých. Co člověk všechno dokáže, že? Skvělé foto!

Kamil Kubalík jistě nikoho svým citem pro design, ani dobrým nápadem neurazí. ;) Kompozice vedoucí mé oči dolů k hodinám, rok 1950 i čas samotný... Větší černý útvar vlevo nahoře bych možná vynechal, ale jinak více takových fotek pro naše foto mise!

fotograf: Kamil Kubalík

fotograf: Kamil Kubalík

Fotografie Pavla Křečka, třebaže by, dle mého názoru, kompozičně potřebovala trochu pomoct, je geniální! Co všechno už se za ty roky rozpustilo, na co všechno se už zapomnělo... Pavle, já smekám!

fotograf: Pavel Křeček

fotograf: Pavel Křeček

Pochmurná doba byla, když se vládlo mečem... Alespoň tak na mě působí povedená fotografie fotografky se závodním číslem devadesát pět a jménem Iva Daniela, kterou mezi námi vždy rád vidím. Její pohled na svět je unikát. Parádní světlo! ;)

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

Martine, musím se přiznat, že jsem rozluštil tvou fotografii až na poslední chvíli, i když je její obsah vcelku jasný. Opět výtečný nápad i provedení, ačkoliv bych možná uvažoval o B&W, neboť barva mé oči táhne k značce a nenechává mě uvažovat nad jejím spojení se zemí, možná jsem ale jenom pomalejší. :)

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

Markovi přeji hodně štěstí na jeho výpravě do historie analogové fotografie, těším se na fotky! A jinak je to pro dnešní krásný a slunečný den všechno. Tedy až na oznámení tématu na příště; Pojďme se zamyslet nad tématem NÁSTROJE. Své fotografie po fotografování a úpravách přidávejte jako vždy na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMnastroje, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMnastroje nejpozději do úterý 3. června 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.