FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - HISTORIE

Jak vypadali lidi před tři sta, tisíci nebo tři tisíci lety? Co nosili za oděvy? Jak se ženy líčily? Změnily se za tu dobu naše obličeje? A jak vlastně a přesně vypadal Ježíš?

Již od prvního osvícení filmu nebo digitálního čipu světlem, byť jen na zlomek vteřiny, vzniká fotografie, která je automaticky součástí historie. A ať už je zaznamenaná událost v současné době více či méně významná, pro společnost za tisíce let bude přinejmenším zajímavá. A všechny ty selfie fotografie, kterým se mnozí máme tendenci smát, pomohou budoucím generacím porozumět a udělat si jasnou představu o počátku 21. století, jak tomu doposud nebylo možné. Mnozí jistě napíší knihy na téma “duck face” - choroby postihující ženy, jejíž následky se projevovaly zvýšeným napětím v oblasti rtů. :)

Osobně se mi moc líbilo, co řekl Joel Meyerowitz, světem proslulý street fotograf, který se narodil a dodnes žije v New York City, když zjistil, že na Ground Zero nepouštějí žádné fotografy: "Žádné fotografování? To znamená žádná historie. To nám nemůžou udělat." A jako jedinému se povedlo za policejní pásku a uměle vytvořené barikády dostat. A třebaže jej každý den vyvedli, vždycky se vrátil a vytvořil fotografie, ze kterých se mnohým dodnes tají dech.

Ať už ale dokumentujeme tragické události, nebo vtipné tvary lidského obličeje, z hlediska historie jsou všechny tyto fotografie významné.

V rámci současné foto mise bych rád viděl fotografie, které o HISTORII mají co říct, ale i jiné interpretace přijdou vhod, a tak ruku máme vcelku volnou. Co je současnost dnes, zítra bude historie. A jaká? To už je na nás...

Své fotografie po fotografování a úpravách přidávejte jako vždy na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMhistorie, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMhistorie nejpozději do úterý 20. května 2014 do 22:00.