FOTO MISE: NAVZDORY PRAVIDLŮM - souhrn fotografování + jarní fototéma

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

Někteří si pravidly komplikujeme život, mnohým z nás dávají strukturu a řád a jiným jsou spíše pro zábavu. Abychom se ale i nadále rozvíjeli a naše umění vzkvétalo, občas se nedá jinak, než jít proti proudu a fotografovat navzdory pravidlům...

Tentokrát mě nejvíce zaujala fotografie Martina Duchače. Přesně toto jsem si představoval - nenechat se omezit pravidly, když jejich porušení vede k snadnější cestě dělníků do práce a žádné škodě pro druhé. Skvělá fotka!

Díky fotografii Tomáše Piňose mi konečně došlo, jak si jako pravák málokdy uvědomuji, že leváci žijí navzdory pravidlům pravorukého světa každý den. Tomáš se však nezastavil pouze tam a svou povedenou B&W fotografii vylepšil ještě o nabourání lets zažitého zvyku konzumace moučníků... proč je nekrájet a nejíst z talíře jak vepřový řízek, že?! Vždyť se vlastně jedná o řízek v obou případech. Skvělé hrátky s naší myslí, Tomáši!

fotograf: Tomáš Piňos

fotograf: Tomáš Piňos

Jednat navzdory pravidlům však může mít i neblahé důsledky pro naše okolí, což nám skvělou kombinací žluté a modré, výtečnou perspektivou a výtečným nápadem ukazuje fotografie Michala Pisarčíka.

fotograf: Michal Pisarčík

fotograf: Michal Pisarčík

Moc se mi líbí, že Iva Daniela aka fotografka s číslem devadesát pět pravidla zbytečně neřeší. Aby dosáhla kýženého výsledku, kolikrát i dva objektivy namáčkne na sebe a její fotografie na flickru nebo Google+ jsou jasným důkazem, že experimentovat a posouvat hranice nejen svého poznání jí vlastní jsou. A to je dobře! :)

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

A na závěr Pavol Parikrupa, jehož fotografie poznám už na první pohled; Kdy víno pít a kdy jej nepít? Přece když máme chuť a ne proto, že už je po páté. Chvilku jsem uvažoval nad pohledem ženy na fotografii a pak mi došlo, že pohled na druhou stranu, než by mnozí čekali, pravděpodobně naznačuje nejistotu při porušování "konvencí" naší společnosti.

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

A to je pro dnešní den a téma Navzdory pravidlům vše. Skvělé fotografování! A na jaké téma budeme fotografovat příští dva týdny? No přece JARO! Co pro vás jaro znamená? Své fotografie po fotografování a úpravách přidávejte jako vždy na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMjaro14, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMjaro14 nejpozději do úterý 22. dubna 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.