FOTO MISE: Tipy + inspirace k fotografování - RUTINA

Kdo dlouhodobě fotil denní, týdenní nebo měsíční projekt, určitě si pamatuje, jak rutina každodenní tvorby zvyšovala kvalitu každé další fotografie. Kreativita, nápaditost, schopnost zformování našich myšlenek ve fotografie pak rychle nabývá na efektivitě. Hodláme-li však fotografovat a myslet pouze v rámci rutiny, není to nejlepší cesta, jak vyhořet?

Dělat stejnou věc stále dokola a očekávat jiné výsledky Albert Einstein definoval jako bláznovství.

Není v mnoha případech bláznovství jen otázkou úhlu pohledu? Mnohokrát druzí označují za blázny ty, kterým nerozumí. Není občas fajn být za blázna, tvořit pravidelně a své úvahy i činy neustále obohacovat?

Sebastiao Selgado fotografům a fotografkám radí, aby šli studovat antropologii, ekonomii a jiné behaviorální vědy, aby jejich technicky kvalitní fotografie obohatili o obsah, který ostatní vezme za srdce, dovede k zamyšlení a vyvolá porozumění...

Co pro vás RUTINA znamená? Jak ji vidíte skrz hledáček svého fotoaparátu?

Své fotografie po fotografování a úpravách přidávejte jako vždy na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMrutina, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMrutina nejpozději do úterý 6. května 2014 do 22:00.