FOTO MISE: JARO - souhrn fotografování + fototéma

fotografka: Anna Losá

fotografka: Anna Losá

Chvilku svítí, chvilku prší a obšas se i blýská a hřmí. Ráno v saku, odpoledne v košili, nebo tričku - tento rok máme skutečné jaro! A vaše fotografie to skvěle odrážejí. Moc mě těší, kolik se jich v rámci jarní foto mise na flickru i v naší komunitě objevilo, a tak nebudu již dále zdržovat a pojďme se pustit rovnou do toho...

Výběr fotografie na titulní stranu této mise pro mě tentokrát nebylo vůbec snadné a několikrát jsem své rozhodnutí měnil. Marek, Luboš, Bětka, Iva... nakonec jsem se ale rozhodl pro Annu, která v rámci své fotografie poukázala na jaro jako období květů, nového života, snídaní za světla i zdraví. Světlo, kompozice i volba B&W se mi moc líbí a, i když bych pravou stranu vajíčka raději viděl směřovat spíše nahoru, snadno si dokážu tuto fotografii představit zarámovanou a pověšenou na zdi nejedné stylové kuchyně.

Jednoduchost, neuhlazenost a upřímnost Lubošova fota... to se mi moc líbí! Málokdo dnes chodí za holkama s pomlázkou a mnozí už ani neví, jak se plete. Volba čtverce i jeho vyplnění, B&W volba a celkový nápad... paráda!

fotograf: Luboš Račanský

fotograf: Luboš Račanský

Marek Petrovič, tebe jsem mezi námi již dlouho neviděl a jsem rád, že se naše cesty opět sešly. Jak jsi věděl, že toto je můj nejoblíbenější strom na Vyšehradě? :)

fotograf: Marek Petrovič

fotograf: Marek Petrovič

Temná fotografie fotografky jménem Iva Daniela nebo také Iva s číslem pětadevadesát v mých očích symbolizuje probouzející přírodu, světlo, které pomalu, ale jistě vítězí nad tmou i nevyspytatelnost jarního počasí. Prvně jsem měl tendenci oříznout levou třetinu, přišla mi nadbytečná, ale nakonec jsem se rozhodl tak neudělat, neboť dodává fotce na tajemnosti.

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

Nový život v podání Břetislava mě také moc potěšil, mé oči mají tendenci běhat od horní strany ke spodní, a tak bych možná řezal, nicméně fotka se mi jinak moc líbí!

fotograf: Břetislav

fotograf: Břetislav

A na závěr bonusová fotografie v podání Bětky Betty Schulzové, která má talent na tvorbu netradičních fotografií s jakýmkoliv fotoaparátem a ještě k tomu umí svému diváku sebrat dech. Moc rád tě mezi námí opět vítám! Dnes jsem si dovolil navrhnout alternativní úpravu. Konkrétně ořez pro zmenšení viditelnosti stínu a b&w úpravu se zeleným filtrem pro sladění všech elementů dohromady. Jedná se však o skvělý námět, parádní účes, talent z fotky jen srší a já se již teď těším i na příště.

fotografka: Betty Schulzová

fotografka: Betty Schulzová

úprava via odcloněno.com

úprava via odcloněno.com

A to je k Jaru, alespoň v rámci této foto mise vše. A jaké téma nás bude provázet pŕíštích 14 dní? RUTINA. Vidíte ji jako plus, nebo mínus? Nebo tak trochu obojí? Své fotografie po fotografování a úpravách přidávejte jako vždy na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMrutina, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMrutina nejpozději do úterý 6. května 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.