FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - VÍRA

Česká republika je obvykle označována za jednu ze zemí s největším podílem lidí bez víry. Na Slovensku jste na tom líp. Málokdo však věří v nic. A když se nad tím člověk zamyslí; i víra v nic je vlastně jakási víra, třebaže nemusí jít směrem produktivním...

Pro křesťany víru symbolizuje kříž, někteří dodnes jezdí s rybičkou na autě. Židé zapalují menoru a dodnes jsou označováni Davidovou hvězdou. Nekonečný uzel a kolo dharmy známe z buddhismu. Om z hinduismu. Islám se označujeme hvězdou a půlměsícem a například Bohy Norského polytheismu Thorovým kladivem.

Víra je však mnohem více, než její symboly a někteří by si dovolili říct, že víra je i více, než náboženství. Věřit a důvěřovat. Co třeba věřit v sebe sama nebo dobré lidi kolem nás? Už jste například někdy potkali úspěšného umělce nebo umělkyni, kteří by nevěřili alespoň ve svou tvorbu?

Co si představíte, když se řekne VÍRA? Co to pro vás znamená, nebo naopak neznamená?

Téma víry může být nesnadné a já vám nechci touto foto misí komplikovat život. Rád bych však na toto téma zavedl řeč a nechal vás vyjádřit se fotografií, neboť to je pro nás fotografy a fotografky kolikrát jednodušší a mnohdy komplexnější forma vyjadřování svých pohledů. Už teď těším na to, co příští úterý večer uvidím!

Plody své kreativity jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMvira, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMvira nejpozději do úterý 11. března 2014 do 22:00.