FOTO MISE: POHODLNOST - souhrn fotografování + fototéma o pravidlech na příště

fotografka: Pavlína Malachová

fotografka: Pavlína Malachová

Při pohledu na množství fotografí, které se v naší G+ komunitě i flickr skupině objevily, uvědomil jsem si, že zadávat téma POHODLNOST asi nebyl úplně nejlepší tah. I když na druhou stranu musím uznat, že mnozí jste jej vyjádřili téměř dokonale; ani jsem nečekal tolik podobně dobrých nefotografií. :D

Z každé foto mise, kde se objeví alespoň jedna fotografie mám však radost a když se mezi námi objeví nový člověk, mám mé srdce jásá dvojnásob.

Mile rád a srdečně mezi námi vítám Pavlínu Malachovou, jejíž černobílé foto mě uchvátilo, již když jsem jej zahlédl jako náhled v poolu naší flickr foto-skupiny. Nejvíce se mi líbí, jakým způsobem Pavlína zachytila pocit pohodlnosti, aniž by jej doslovně zobrazila. Volbu B&W považuji za vhodnou, třebaže pastelové barvy by také fungovaly. Nejvíce ale oceňuji concept, jenž je dostatečně jednoduchý a přitom mě vede ke komplexním myšlenkám. Skvělá práce, Pavlíno, a těším se, že tě tu uvidím i příště!

Hned, jak jsem uviděl Dušanovu fotografii, bylo mi jasné, že kočka usnula v květináči. Při delším pohledu, kdy jsem nechal svou mysl více vandrovat, jsem si ale uvědomil, že by Polední siesta (jak je fotka nazvána) mohla být pochopena i jako Poslední siesta. Uvažoval jsem, co mě vede k černým myšlenkám a jestli fotografií náhodou nehledím do hlouby své duše a nevidím něco, co jsem si o sobě neuvědomoval. Nakonec a naštěstí mi došlo, že to je jen přítomností polámaných a zčásti odumřelých listů, které mě vedou k chmurným myšlenkám. Dobře jsem se přitom pobavil, nicméně doufám, že kočka je v pohodě a skáče a mazlí se se svými majiteli, co může. :) Z hlediska technického se mi líbí perspektiva, kompozice i nápad a kombinace barev, ale možná bych šel cestou B&W, kdy má mysl jaksi nikam nevandruje... pokud to byl ale záměr, tleskám. :) Pokaždé i tebe, Dušane, mezi námi rád vidím.

fotograf: Dušan Smolej

fotograf: Dušan Smolej

A to je pro dnešní foto misi vše. A jaké fototéma si dáme na příště? Protože jsme poslední dobou v rámci foto misí chodili více do hloubky a vizuálně jsme vyjadřovali někdy až filozofická témata. Následující misi bych rád trochu odlehčil. Vyhlašuji: NAVZDORY PRAVIDLŮM. Plody svého kreativního vzdoru jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMnapra, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMnapra nejpozději do úterý 8. dubna 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.