FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - POHODLNOST

Mnozí se jí snaží dosáhnout. Mnohým stojí v cestě. Ti, co jsou s otázkou pohodlnosti vyrovnaní, dobývají svět. Zvláště proto, že cesta za úspěchem není vždy dlážděná absencí dřiny, obdivem druhých a řadou nekonečných večírků. A jsou mezi námi i tací, kteří lidem, co jdou za svým snem závidí a házejí klacky pod nohy. Nemálo úspěšných ale tvrdí, že pohodlnost se přeceňuje a že snaha o její dosažení je cíl, ne ona samotná. Jak ji vnímáte vy?

O pohodlnosti a odříkání ví své i fotografka Olivia Bee, kterou jsem měl tu čest představit vám tento týden v pondělním rozhovoru. "Závist člověka izoluje...," svěřila se v krátkém interview pro PDN a dodala, že dokud bude tvořit ze srdce a nedá jen na očekávání druhých, bude jí dobře.

Pohodlnost ale znamená pro každého něco trochu jiného. A také někteří si myslíme, že jí k životu potřebujeme víc. Pro některé z nás je pohodlnější být šedým průměrem, naše názory, které většinou polarizují svět, si necháváme pro sebe a s tendencí zalíbit se všem se snažíme žít naše životy spokojeně. Ono to ale tak vždycky úplně nejde...

Dost ale morálů... Co pohodlnost znamená pro vás. Je to něco, bez čeho nemůžete být? Nebo jste rádi, když ji čas od času zažijete, ale nehodláte obětovat své dobré přesvědčení a činy na jejím oltáři? Umělec určitě nemusí trpět a ocitat se v nepohodlí jenom proto, aby tvořil. Je ale produktivní se z pohodlnosti vzdávat našich snů?

Neváhejte vzít svůj fotoaparát do ulic, kaváren, restaurací, škol, firem, továren (pokud vám to dovolí), pozorujte lidi a pokuste se zaznamenat, jak moc, nebo jak málo pohodlí opravdu potřebujeme k tomu, abychom byli skutečně šťastní.

Troufáte si snít?

Plody své kreativity jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMpohodl, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMpohodl nejpozději do úterý 25. března 2014 do 22:00.