FOTO MISE: VÍRA - sourhn fotografování + nové fototéma

fotografka: Martina Šimková

fotografka: Martina Šimková

Když mě téma víra napadlo, neměl jsem v hlavě určité fotografie. Vlastně jsem neměl ani nejmenší ponětí, co bych na toto téma sám fotil. Rozhodl jsem se tedy nechat focení víry na vás a být překvapen tím, co uvidím... Přátelé, ctění fotografové a ctěné fotografky, při pohledu na vaše fotografie na téma VÍRA sedím u obrazovky svého počítače v úžasu a nepřeháním, když řeknu, že jedna fotka je lepší než druhá...

Úplně nejvíc mě zaujala Martina Šimková a její černobílá fotografie, která výtečně zobrazuje otázku víry. Mnozí chtějí věřit, ale nejsou si jistí... Někteří věří, ale stále prověřují... Začala věřit a prozřela... To poslední se mi asi líbí nejvíc. Jako vždy skvělá práce, Martino, jsem moc rád, že se tvé fotografie v našem foto-misním souhrnu objevují. Mimochodem záclona uprostřed je výtečnou volbou pro tuto fotografii.

Další velmi povedenou fotografii, na níž, jakmile jsem se podíval, viděl jsem víru v Slunce, vytvořila talentovaná Lenka Veselá, která nám opět dokázala, že v jednoduchosti je krása, poukázala na význam slunečního svitu nejen pro fotografy a fotografky a jejíž tři květiny výtečně drží mé oči u snímku, aniž by jim daly možnost odejít.

fotografka: Lenka Veselá

fotografka: Lenka Veselá

Musím se, Tomáši, přiznat, že jsem také váhal, kterou fotografii vybrat. Otevřenou, nebo zavřenou? Obě jasně vyjadřují téma víry, otevřená spíše směřuje k nebi, zavřená poukazuje do nitra. Nakonec jsem zvolil zavřenou, neboť mi přišla o trochu lépe nasvícená, ale jinak jsou parádní obě. Jsem moc rád, že právě tyto fotografie se v současné misi také, díky tobě, objevily.

fotograf: Tomáš Piňos

fotograf: Tomáš Piňos

Velmi dobře si vzpomínám na den, kdy jsem si poprvé nasadil sedák, připevnil lano a lezl vzhůru s vírou, že vše nakonec dobře dopadne. Velmi povedená fotografie! Zvláště se mi líbí, že nahnutí horizontu po směru lezení má smysl a dodává fotografii na dynamičnosti. Výraz tvého subjektu je výtečný a když se člověk zadívá do pozadí, najde v tom i jiné otázky na téma víra. Moc rád jsem tě mezi námi viděl a těším se i na příště. ;)

fotograf: Tomáš Bedřich

fotograf: Tomáš Bedřich

A na závěr archivní, ale výborně jednoduchá a přitom komplexní fotografie Petra Gajdošíka. Myslím, že bych pravděpodobně odvedl diváka od hlubokých úvah, k nimž toto foto vede, a tak se zdržím svých postřehů a budu si vychutnávat pohled s nimi. Skvělá práce, Petře!

fotograf: Petr Gajdošík

fotograf: Petr Gajdošík

A to je pro dnešní foto misi vše. A jaké fototéma si dáme na příště? POHODLNOST. Plody své kreativity jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMpohodl, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMpohodl nejpozději do úterý 25. března 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.