FOTO MISE: PŘÍLEŽITOST - souhrn fotografování + nové fototéma

fotograf: Pavel Křeček

fotograf: Pavel Křeček

Když jsem viděl všechny fotografie, které byly do včerejších 22:00 nahrány na flickr do poolu naší foto-skupiny a na Google+ naší pomalu, ale jistě rostoucí komunity, viděl jsem čirou kreativitu a i když by některým fotografiím prospěl tu a tam malý zásah, v zásadě se jedná o opodstatnělé fotografie. Moc si vážím, že tyto foto mise fungují a že vás stále baví fotografovat v našem virtuálním fotoklubu na předem zadané téma. A nyní již fotkám konkrétně;

Mnozí využívají malou hloubku ostrosti, protože se jim to líbí, nebo protože většina "profesionálních" fotografů tak fotografuje... Pavel Křeček ji využil k vytvoření fotografie, která by jinak na divákovy oči, ani jeho mysl, neměla takový dopad. Velmi se mi líbí i pravý horní roh, který nám svou temnotou připomíná, že příležitost může být jen prchlavá a že pokud ji nevyužijeme hned, stejná šance se nám jindy nemusí dostat. Výtečně, pane fotografe! :)

Břéťovu fotografii bych si dokázal představit více ořízlou zhora, aby mé oči zbytečně nepátraly v pozadí a rovnou šly k podstatě této fotografie, nicméně otevřené okno/dveře jsem si přesně představoval resp. doufal, že v této foto misi uvidím. Protože jde o velmi grafický náměť a světlo bylo krásně měkké, možná bych uvažoval o B&W provedení, nicméně někteří to raději barevné a já to samozřejmě respektuji.

fotograf: Břéťa

fotograf: Břéťa

Fotografie Anny L., kterou mezi námi dnes poprvé a srdečně vítám, mě chvilku nechala přemýšlet, proč zrovna zelený trabant, po chvíli mi ale došlo; proč ne, že?! :) Moc se mi líbí, jak jsi k hlavnímu subjektu své fotografie hned přitáhla mou pozornost, červená v pozadí mě neruší, naopak mým očím slouží jako vizuální kotva, kam však po chvíli padám je popředí, na můj vkus je ho tam až mnoho a odvádí mě od trabantu. To se dá však snadno změnit a již dobrou fotografii, z mého pohledu, udělat lepší. Těším se na tvé fotografie i příště, Anničko.

fotografka: Anna Labiková-Losá

fotografka: Anna Labiková-Losá

Nápad skvělý, provedení by mohlo být lepší, nicměně v mých očích foto mise splněna. Dodnes mám v hlavě tvou fotografii se selektivním odbarvením, Michale, a těším se, až nás zase všechny překvapíš. :)

fotograf: Michal Pisarčík

fotograf: Michal Pisarčík

Výborný nápad! Musím říct, že mě něco takového vůbec nenapadlo, ořízl bych však na čtverec - pravou stranu jen z lehce a horní třetinu zcela bych eliminoval - pouze protože mě levý horní roh lehce ruší, přijdu. Tvořivost a nápaditost nicméně září dál.

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

A na závěr BONUS v podání fotografa jménem Pavol Parikrupa, jehož fotografii jsem si úplně nebyl jistý, jak pochopit, ale nakonec to i mně došlo, skvělý subjekt, skvělé světlo, skvělá a hlubokomyslná fotografie! Asi bych šel cestou černobílé, ale to jsem možná jenom já. Vždy tě mezi námi rád vidím!

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

A to je pro dnešní den k PŘÍLEŽITOSTi všechno... A co si dáme na příští dva týdny? Co bude mít na mysli při fotografování pro další foto misi? Pojďme fotografovat na téma: VÍRA. To by měli mít každý fotograf i každá fotografka, nemyslíte?

Plody své kreativity jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMvira, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMvira nejpozději do úterý 11. března 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.