Tyler Shields - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

Bez otázky "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" by THE BEST FOTO "THING" projekt neexistoval, hlavně by ale nebyl bez úžasných fotografů a fotografek, kteří se s námi dělí o své odpovědi a každý týden nám radí, jak se stát lepší fotografkou i fotografem. Například minulý týden jsem měl to potěšení představit vám výtečnou fotografku jménem ONDREA BARBE a dnes bych mezi námi rád přivítal dalšího skvělého fotografa a umělce; Tyler Shields, everybody:

TYLER SHIELDS je profesionální fotograf a režisér z Los Angeles, California, jenž je známý jako člověk, který neustále posouvá hranice, odstraňuje pravidla ze své cesty, vede lidi k zamyšlení nad jejich přesvědčením a nechává je vidět novým, méně ustrašeným a více uvědomělým, způsobem.

Již ve svých osmnácti letech kromě jízdy na skateboardu a točení svých kamarádů, režíroval i hudební videa, většinou pro rappery jako Ghostface Killah. Jednou na cizí fotoaparát udělal fotku, publikoval ji na MySpace a během několika hodin se objevila na obrazovkách miliónů. Na základě této fotografie byl najat k focení jeho první foto-kampaně, díky které si mohl pořídit svůj první fotoaparát. Od roku 2003 fotografuje a tvoří pro umění samotné.

Jeho fotografie evokují vzpomínky a emoce, jsou sexuálně nabité, mnohdy vtipné, většinou geniální a v každém případě jedinečné. Tyler necítí potřebu se schovávat. Mnozí jej považují spíše za umělce, než jen fotografa. Své subjekty nepózuje, ale raději je vede k sebereflexi a pomáhá jim objevit, co se uvnitř skrývá. Na nic si nehraje... je opravdový.

© Tyler Shields

© Tyler Shields

A jeho odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělal a která z vás udělala lepšího fotografa?" zní:

Odevzdání. Fotografování je maraton, ne sprint. Musí být tvým životem.

Pro více informací o dnešním fotografovi a více jeho fotografií navštivte: tylershields.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

Some need more than a few words to answer my one question "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?", some are able to say more with less. In any case the answer is always insightful. Always helpful. Always unique. Last week an amazing photographer ONDREA BARBE appeared in THE BEST FOTO "THING" project and shared her point of view and how she became a better photographer with us and today I'm honored to introduce another great photographer to you, his name is Tyler Shields:

TYLER SHIELDS is a professional photographer and director based in Los Angeles, California. He’s known for pushing the rules out of his way, making people rethink their convictions and see themselves in a new, less scared and more conscious, way.

He used to be a music video director; skateboarding and directing rap videos at the age of 18. Then took one photograph, shared it on MySpace. It went viral. It led to being hired to shoot a photography campaign, thanks to which he bought his own camera in 2003 and started making photographs; shooting for the sake of art.

© Tyler Shields | Dirty Side of Glamour

© Tyler Shields | Dirty Side of Glamour

Tyler is evocative, exceptional, sexual and also funny and many time ingenious. It’s easy to shock, Tyler Shields makes you react. He doesn’t feel the need to hide. He’s more of an artist than just a photographer. He doesn't pose his subjects. He’s not afraid to dig deep... He’s real.

And his answer to our one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

Dedication. Photography is a marathon, not a sprint. It has to be your life.

For more information about today's wonderful photographer and to see more of his photographs please visit tylershields.com.