Ondrea Barbe - THE BEST FOTO "THING"

the-best-foto-thing.png

V jádru THE BEST FOTO "THING" projektu je jen jedna otázka "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělala a která z vás udělala lepší fotografku?" a v současnosti více než 120 unikátních odpovědí fotografů a fotografek, jež považujeme za špičku současného světa. Minulý týden se s námi podělila o svou radu, jak se stát lepší fotografkou výtečná PAMELA HANSON a dnes bych vám rád představil další skvělou fotografku, její jméno je Ondrea Barbe:

ONDREA BARBE je profesionální fotografka a režisérka, jejíž specializací je krása resp. beauty fotografie a fotografování celebrit. Žije v New York City a fotografií na profesionální úrovni se zabývá více než 15 let.

© Ondrea Barbe

© Ondrea Barbe

Roku 1991 se přestěhovala do Francie, kde se mimo jiné naučila i procesům spojeným s černobílou filmovou fotografií a i ve Francii se jí poprvé podařilo prorazit do fotografického světa. Jeden z jejích prvních projektů nazvaný The Soul vyhrál soutěž v Nice, kde byl i vystaven v tamější galerii moderního umění. Po sedmi letech v Evropě se Ondrea však rozhodla vrátit do Spojených Států a usadit se v New York City, kde začala pracovat jako tvůrčí ředitelka a foto-editorka pro všem dobře známé časopisy, což vedle zkušenostem ze Západního i Východního pobřeží USA a Francie a nespočetného množství návštěv ne nejrůznějších galeriích a muzeí jí umožnilo vybudovat si specifický náhled na svět, jenž jsme schopni vidět v jejích fotografiích.

Vlasy, make-up, světlo, stín i emoce mají v Ondreiných fotografiích své místo a skvěle umožňují unikátním osobnostem i kráse jejích subjektů vyplavat na povrch a zářit ven skrz její fotografie.

© Ondrea Barbe

© Ondrea Barbe

Její odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělala a která z vás udělala lepší fotografku?" zní:

Třebaže si nejsem úplně jistá, co přesně jsem na počátku své kariéry udělala, aby se ze mě stala lepší fotografka, jsem si vždy vědoma, koho fotografuji a ke každému, kdo se ocitne před mým objektivem, se chovám, jak kdyby byli tou nejdůležitější osobou, která existuje. Věřím, že to je ta první a nejvýznamnější věc, kterou by si měli uvědomovat všichni fotografové a fotografky; když lidé neucítí naši lásku, nezískáme dobrou fotku.

Pro více informací o dnešní fotografce a více jejích fotografií navštivte: ondreabarbe.com.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

There is only one question at the core of THE BEST FOTO "THING" project - "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" - and currently over 120 unique answers some the the best photographers of today's world shared with me. Last week a fashion photographer PAMELA HANSON shared her piece of advice with us and today I am honored to welcome another great photographer and share her wonderful answer with you, her name is Ondrea Barbe:

ONDREA BARBE is a professional photographer and director specializing in beauty and celebrity work based in New York City with over 15 years of experience in the photography industry.

In 1991 she moved to Europe to live in France where she also studied the process of black and white photography and caught her first break in her career. One of her first projects "The Soul" won a contest and was exhibited at the Museum of Modern Art in Nice. In 1998 Ondrea moved back to the USA to work as a freelance Creative Director and Photo Editor in New York City.

© Ondrea Barbe

© Ondrea Barbe

Spending a substantial amounts of time at the West and East Coasts of the United States and also in France, visiting European as well as US museums and galleries and working as a Photo Editor and Creative Director before becoming a professional photographer, Ondrea's work is a wonderful combination of her life’s experience reflecting in her photographic work.

The hair, the make-up, the light and the shadow as well as the emotion are all in the right places allowing the personality and beauty of Ondrea’s subjects to come to the surface and shine through her photographs.

Her answer to our one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

Although I am not sure exactly what I have done that has made me a better photographer when I was starting out, I am someone that is very aware of who I am working with and I always make sure they feel like they are the most special person that exists while I am shooting them. I believe, this is first and foremost a huge thing for all photographers to know, because if people don't feel the "love" then we are not going to get a good shot.

For more information about today's wonderful photographer and to see more of her photographs please visit ondreabarbe.com.