INTERVIEW: fotograf Kyle Moore - "...když jsem byl po hrudník ponořený v mrznoucí vodě Severního moře..."

© Kyle Moore

© Kyle Moore

 

Dnešní fotograf začal s focením teprve před třemi lety. Již vyhrál nemalou hrst fotografických soutěží a několikrát byl jmenován fotografem roku. Jeho vášeň se nalézá v divoké přírodě, a tak fotografuje tuleně, jeleny, hady, sovy a jiné ptactvo v jejich přirozeném prostředí. Je mu patnáct let...

kyle-moore-photographer-fotograf-interview-wildlife-priroda-rozhovor-odcloneno-p.jpg

KYLE MOORE je mladý a talentovaný patnáctiletý fotograf z města Suffolk v nedaleké UK, jehož specializací je fotografování divoké přírody i tvorba fotografií, o kterých se mnohým fotografům v jeho letech a mnohdy jeho starším kolegům ani nesní. Nezahálí, neustále na sobě pracuje a s pomocí sponzorů jako je Wimberley nebo Lowepro se jistě přibližuje svému snu, stát se profesionálním fotografem.

Co tě inspirovalo k tomu, abys začal tvořit umění s pomocí svého fotoaparátu?

Jako malý kluk jsem neměl jedinou touhu, stát se fotografem. Vše se ale změnilo, když mi bylo 12 a k 13. narozeninám jsem dostal svůj první fotoaparát. Od té doby uplynuly tři roky a já dnes nedělám téměř nic jiného.

© Kyle Moore

© Kyle Moore

Proč fotografuješ nyní?

Jednoduše miluji, když můžu být venku a fotografovat přírodu. Těžko se mi vysvětluje, proč fotografie zachycuji resp. tvořím... Přijde mi to prostě správné.

Živíš svého uměleckého ducha a svou kreativitu pouze fotografováním?

V tuto chvíli ano. Nicméně odjakživa jsem se zajímal o umění - ať už se jednalo o kreslení nebo malbu - myslím, že i proto jsem se nakonec zamiloval do fotografování - malování světlem.

© Kyle Moore

© Kyle Moore

Pociťuješ potřebu se specializovat resp. tvořit fotografie spadající do určitého fotografického žánru?

Mám moc rád všechny aspekty související s fotografováním. Mou skutečnou vášeň jsem však objevil v divočině. Abych byl upřímný, je to to jediné, na co se soustředím.

Kde a jak sdílíš své fotografie s okolním světem?

Mám osobní webové stránky, účet na flickru a také facebook stránku, kde se snažím sdílet alespoň jednu fotografii týdně, aby lidé neztratili zájem o moji tvorbu. Vytvářím ale i větší kolekce fotek, jako například můj poslední projekt, které pak sdílím v rámci článku na mém blogu.

© Kyle Moore

© Kyle Moore

Jakou největší překážku na cestě za tvorbou dobrých fotografií jsi musel překonat, nebo stále překonáváš?

To se pravděpodobně odehrálo letos v lednu, když jsem musel, po hrudník ponořený, stát v mrznoucí vodě Severního moře, zatímco jsem fotografoval tamější šedé tuleně...

Vyděláváš si tvorbou fotografií? Co děláš, aby se z toho stalo něco pravidelného a ne pouze ojedinělá událost?

V posledních několika měsících jsem pořádal foto-workshopy, jako fotografování Tuleně šedého na pobřeží Norfolku, a na léto plánuji focení dravého ptactva. Kromě toho své fotografie prodávám jako obrazy, nicméně zatím ne v takové míře, abych se tím uživil; to nechávám na budoucnosti.

© Kyle Moore

© Kyle Moore

Mnozí fotografové říkají, že kdyby měli lepší vybavení, tvořili by lepší fotografie. Zažil jsi někdy tento pocit?

_Ano!!! A neustále, abych řekl pravdu. Moc rách bych měl novou 1DX zrcadlovku od Canonu, hlavně pro její schopnost pracovat při vysokém ISO. Něco takového by mi skutečně pomohlo, neboť divoká příroda se fotí hlavně za rozbřesku a za soumraku, kdy je světla méně. Rád se však snažím sám sebe překonávat a například použitím širokých objektivů lidem ukázat, že dlouhé sklo není absolutní nezbytnost pro vytvoření dobrých fotografií v divočině.

© Kyle Moore

© Kyle Moore

Co děláš, aby tvé nápady nezapadly a staly se z nich fotografie?

Mám tolik nápadů, které bych rád vyzkoušel; neváhám a vše zapisuji, jinak bych to zapomněl. Jako wildlife fotograf v podstatě musím, neboť na své plánované fotografie mnohdy čekám dlouhé týdny... Má paměť je už takhle přeplněná.

© Kyle Moore

© Kyle Moore

Jaké jsou tvé dlouhodobé plány s fotografováním?

Stát se profíkem na plný úvazek a pořádat workshopy; jak tady v Británii, tak v zahraničí.

 

Zaujala vás tvorba a slova dnešního fotografa? Více najdete na: kylemoorephotography.co.uk

© Copyright Kyle Moore 2014 Všechna práva vyhrazena pro všechny fotografie v tomto článku.

klikněte pro více informací o tomto projektu a již publikováné rozhovory

Stojí toto interview za TWEET twitteru, LIKE na facebooku či +1 na Google+? Tlačítka jsou kousek níž vlevo.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

KYLE MOORE is a 15 year old award-winning photographer based in Suffolk, UK, who is often spending time in nature photographing wildlife and making amazing images many usually just talk about. Working hard, constantly shooting and also with help of sponsors such as Wimberley, Lowepro and others, Kyle is getting closer and closer to his dream of becoming a professional photographer.

Who or what inspired you to take your camera and start making art?

I never really wanted to be a photographer when I was younger, but that soon changed when I got given my first ever camera for my 12th birthday. Now three years on, I hardly do anything else apart from photography.

Why do you make photographs now?

I just love being out photographing nature, I can't really explain why make or take photographs, but it just feels right.

Is photography your sole creative outlet?

It is now I would say, although I have always had an interested in art, whether that's drawing or painting. So I guess that's why I love photography so much, after all, it is painting with light.

Do you feel a need to specialize in a specific genre of photography?

I love all aspects of photography, but my real passion is photographing wildlife. It's the only subject I focus on to be honest.

How and where do you share your photographs with the world?

I have a website, I also have a flickr account, and a Facebook page. I try to upload an image at least once a week, so people don't loose interest in my work, but I also like to build up a large collection of work, such as a latest project etc, and then doing a blog post with the images.

What was the most difficult obstacle you had to overcome to make a good photograph?

Probably having to stand chest high in the freezing North Sea recently (January), while photographing Grey Seals! Brrr that was cold....

Are you making any money through your art? If so, What do you do to make it last and not to be it just a one time thing?

Over the past few months I've been running photographic workshops, such as Grey Seals on the Norfolk coast. And plan to run a few Birds of prey days in the summer. I also sell my photos as prints. Although not enough to make a living at the moment, it's the plan for the future.

Have you ever felt like not having good enough equipment was stopping you from making good photographs?

Yes!!! All the time to be honest! I would love the canon 1DX, due to the high ISO performance. It will help me out so much, as photographing wildlife often means in low light at dawn and dusk. But I do like to challenge myself trying to use wide angles as much as possible, to show that long lens isn't a must to get good wildlife images.

What do you do to make your ideas into photographs and not just have them to fade away?

I have so many ideas to try, so I tend to right them down, otherwise I would just forget! Being wildlife it could take me weeks and weeks to get the shot I had planned, so I couldn't remember it all, my memory's bad as it is.... ;)

What are your long term goals regarding photography?

To one day turn pro, running workshops both here in the UK, and abroad full time.

 

For more information about Kyle and his amazing photographs please visit: kylemoorephotography.co.uk

© Copyright Kyle Moore 2014. All Rights Reserved for all photographs featured in this post.