FOTO MISE: TAK NA TO SI POSVÍTÍM - sourhn fotografování + nové fototéma

fotografka: Martina Šimková

fotografka: Martina Šimková

Opět v úžasu hledím na fotografie, které jste byli schopni na téma TAK NA TO SI POSVÍTÍM vytvořit. Někteří jste využili světlo, jiný jste do fotografie zakomponovali i přenesený význam našeho tématu, nicméně všichni tvořili a proces tvorby si, jak doufám, užili...

Nejvíce mě upoutala fotografie Martiny Šimkové, talentované fotografky v klobouku, která je dostatečně vizuálně jednoduchá, aby mě k sobě přitáhla a dostatečně zajímává, abych se na ni chtěl dívat déle než jen několik vteřin. Světlo je perfektní, kompozice také, expozice výtečná, na to už jsme u Martiny zvyklí. Výtečná fotografie na spread do magazínu i na zeď!

Dlouho jsem přemýšlel, jestli vybrat Tomášovu fotografii na titulní stranu. Jeho kreativita i zpracování je parádní. A třebaže mi při prvním pohledu hned nedošlo, na co se přesně dívám, jakmile jsem prozřel a uviděl sjezdovku, hory i lyžaře, několikrát jsem se k jeho fotografii ještě vrátil. Možná bych sjezdovku udělal o trochu prudší a dodal tak na dynamičnosti snímku, přesto však musím říct, že smekám!

fotograf: Tomáš Piňos

fotograf: Tomáš Piňos

Fotografka Iva s číslem devadesát pět po dlouhé době opět na scéně a opět hravě a kreativně! Sice si do teď neuvědomuji, na co si Iva chce posvítit, ale to vůbec nevadí, neboť o tom téma naší foto mise nemuvilo. Tak na to si ještě budu muset posvítít... :)

fotografka: Iva Daniela (Iva95)

fotografka: Iva Daniela (Iva95)

A na závěr Martin Duchač, který třebaže fotografoval s využitím světla, svou fotografii o světle neudělal. Jeho vyjádření našeho tématu je milou a roztomilou hrou s jeho přeneseným významem. Osobně mi trochu chybí viditelný výraz pejsků... pravděpodobně bych zvolil nižší perspektivu, i když si dokážu představit, že se pro ni Martin kvůli stínům nerozhodl... blesk, odrazná deska nebo bílý kapesník by však mohly pomoct. ;) I tak jsem ale rád, že jsem Martinovu fotografii v dnešní foto misi našel.

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

A to je k tématu TAK NA TO SI POSVÍTÍM pro denšní den vše. A jaké zadání bude na příště? Měl jsem jej poznamenané již nějakou chvilku a již teď se těším, až uvidím, co si představíte a co vyfotíte, když se řekne; PŘÍLEŽITOST. Plody své kreativity jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMprilezitost, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMprilezitost nejpozději do úterý 25. února 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.