Pamela Hanson - THE BEST FOTO "THING"

Je mi nemalým potěšením a ctí, každý týden vám představovat jedny z nejlepších fotografů a fotografek současného světa i dělit se s vámi o jejich odpověď na mou jednu otázku "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělala a která z vás udělala lepší fotografku?" a v rámci THE BEST FOTO "THING" projektu vybudovat průvodce do světa lepší fotografie. Minulý týden se s námi o svou radu, jak se stát lepším fotografem, podělil výtečný fotograf MARCO DI LAURO a dnes bych vám rád představil další skvělou fotografku, jejíž jméno je Pamela Hanson:

PAMELA HANSON je jednou z prvních fotografek, které se pronikly do světa fashion fotografie, jenž dříve ovládali jen muži, narodila se v Londýně, vyrostla v Ženevě, studovala na American School v Luganu a University of Colorado v USA. Dnes žije v New York City a tvoří fotografie, režíruje reklamy, točí filmy, jak pro módní průmysl, tak ostatní, a její tvorbu znají lidé po celém světě.

© Pamela Hanson

© Pamela Hanson

Od malička s sebou stále měla svůj fotoaparát, ale také jasný cíl na mysli. stát se kurátorkou, a dělala vše, co mohla, aby se její sen splnil; studovala tedy historii umění, teorii malování apod., tedy až do dne, kdy se našla ve fotografování a kde jí fine art žánr nestačil, fashion fotografie byla přesně tím, co její osobnost vyžadovala.

Intimní vztah, který je schopna během chvíle vybudovat se svými subjekty a dále jej zachytit ve svých fotografiích, mě přitahuje k její tvorbě a pak hodiny hledím a sním...

Nedlouho poté, co se Pamela našla v módě, potkala již tehdy úspěšného amerického fashion fotografa jménem Arthur Elgort, jenž ji nabídnul práci asistentky v Paříži, kterou vzala a od té doby se neohlédla.

Zpočátku A.Elhorta vozila po Paříži a realizovala různé úkoly, jež jí zadal, nicméně ve stejné době se pustila do focení spodního prádla a časem, jak získala dostatek zkušeností a porozuměla focení módy, se pustila do oblečení. Dnes její tvorbu známe z jejích knih Girls (2001) a Boys (2006) a také titulních stran a stránek předních magazínů jako Vogue, Glamour, Vanity Fair, Marie Claire, Elle, Allure a mnoha dalších.

Její odpověď na naši otázku: "Co je ta nejlepší věc, kterou jste kdy udělala a která z vás udělala lepší fotografku?" zní:

Dodnes hodně fotografuji a zaměřuji se na to, co mám ráda a v čem jsem dobrá.

Pro více informací o dnešní fotografce a více jejích fotografií navštivte: pamelahanson.com.


It's a great honor of mine to welcome some of the best photographers of today's world over here, to introduce them to you and also to share their always unique answers to my one photography question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" with you. Last week an amazing photographer MARCO DI LAURO shared his insights on becoming a better photographer with us and today I'd love to share a little bit about another great photographer, Pamela Hanson, + reveal her wonderful answer to you: 

PAMELA HANSON is a one of the first female photographers to work in the fashion industry, was born in London, brought up in Geneva, educated at American School in Lugano and the University of Colorado. Today she lives in New York City, shoots photographs, directs TV commercials, makes films, etc. for the fashion industry as well as others. For her work she is known all over the world.

Growing up she always had a camera with her and also a clear goal in mind of becoming a curator, doing everything to make it happen; at school she was taking classes about art history and painting... till one day... the day she found herself in photography and where fine art wasn't spontaneous enough, fashion was perfect.

The intimate relationship she’s able to build in a few moments with her subjects and portray in her photographs draws me to her work, making me look and dream for hours...

Not long after finding herself in making photographs, she met Arthur Elgort, an American fashion photographer, and got offered a job as an assistant in Paris for him, moved to France and didn’t look back.

© Pamela Hanson

© Pamela Hanson

At first Pamela was driving Mr. Elgort around Paris and doing various jobs for him but she also started shooting lingerie and in time got enough experience to start shooting clothes. And today we know her mostly from her books Girls (2001) and Boys (2006) and industry leading magazines such as Vogue, Glamour, Vanity Fair, Marie Claire, Elle, and Allure, among many others.

Her answer to our one question: "What is the best "thing" you have ever done that made you a better photographer?" is:

I've taken lots of pictures and tried to stay focused on what I love and what I am good at.

For more information about today's wonderful photographer and to see more of her photographs please visit pamelahanson.com.