FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - DOBRÉ SVĚTLO

Paprsky slunečního svitu v časných ranních nebo pozdních odpoledních hodinách se poslední dobou schovávají za mraky a na nás a naše subjekty dopadá spíše šero a tma. Přelom podzimu a zimy není na světlo dvakrát bohatý, ale i tak by byla škoda naše vybavení v této době na sobě nechat hromadit prach.. Dobré světlo je skoro všude, jen je třeba buď umět hledat, nebo si jej vytvořit.

Současná foto mise je o hledání přirozeného světla, experimentování s jeho alternativními zdroji i jejich kombinaci.

Komplexní vidění našich očí nám často světlo vhodné pro fotografii zahaluje. Netrénované oko vidí vše a přitom často vůbec nic. Sledujte směr dopadajících paprsků, pozorujte relativní velikost světelného zdroje vůči svému subjektu a nezapomeňte, že absence světla resp. stín a tma mají na fotografii ve většině případů nezastupitelné místo. Dobré světlo však není jenom měkké světlo.

 Jak, jako fotografové a fotografky, vidíte a cítíte světlo vy? Fotografie přidávejte na flickr do naší foto-skupiny vždy s TAGem odclonenoFMsvetlo, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMsvetlo nejpozději do úterý 9. prosince 2014 do 22:00.