FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - BUSINESS

Protože je před Vánoci, mnohdy pozitivní slovo business snadno nabývá spíše záporného významu. Oklamán reklamou a iluzí konzumního štěstí člověk nakupuje jen, aby nakupoval. Zbytečně se zadlužuje. O svých dětech říká, jak jsou zkažené a přitom si ani neuvědomuje, že v naprosté většině případů, je dítě odrazem svého rodiče. Oslava narození malého Ježíška se nám zvrhla v multi-miliardový business a my pod nátlakem společnosti kolikrát ani nevíme, jak z toho ven.

Business samozřejmě nemusí mít jen negativní konotace a ani Vánoce každý netráví konzumem. Mnozí ví, že tyto svátky jsou o radosti, klidu, pohodě a oslavě narozenin člověka, který před více než dvěma tisíci lety změnil skoro celý svět. Umíme však radost v lidech vytvářet pouze nákupem věcí, které ke skutečnému štěstí vůbec nepotřebujeme?

Jak vidíte slovo business ve spojení s časem Vánoc i časem jiným právě vy?

Neváhejte a vezměte do ruky fotoaparát, vymkněte se konzumnímu okolí a pozorujte, dokumentujte a chcete-li, tak si uvědomujte, jak daleko jsme to vlastně došli. Třeba právě vaše fotografie začne malou, klidnou a nekonzumní vánoční revoluci u vás doma, v okolí vašich přátel, celé společnosti.

Své poznatky na téma vánoční business i business obecně přidávejte na flickr do naší foto-skupiny vždy s TAGem odclonenoFMbusiness, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMbusiness a to nejpozději do úterý 23. prosince 2014 do 22:00.