FOTO MISE: DOBRÉ SVĚTLO - souhrn fotografování

fotograf: Kamil Zachar

fotograf: Kamil Zachar

Dobré světlo je kolem nás při ostrém poledním slunci i v dobách, kdy je obloha zatažená a okolní našich subjektů vyplněno mlhou. Záleží na tom, co chceme našim divákům říct a jak dobře jsme schopni vidět a využít podmínky, v nichž by striktně “zlatohodinový” fotograf svůj aparát z brašny ani netáhl. Moc mě těší, že se mezi vašimi fotkami objevily příklady vyfocené za různých světelných podmínek a že právě vaše fotografie jsou úžasným poukázáním na to, že dobrý fotograf může fotografovat v podstatě kdekoliv a kdykoliv.

Dnešní výběr 5 fotografií pro souhrn foto mise na téma DOBRÉ SVĚTLO nebyl vůbec snadný. V průběhu tří hodin jsem se vracel ke všem snímkům, pečlivě je porovnával a vybíral. A tak to samozřejmě má být. Nakonec jsem vybral, jako fotografii, která mě nejvíce zaujala, práci fotografa Kamila Zachara, který využil dobré světlo a velmi důležitý element stínu pro své vyjádření a podělení se o svůj pohled s ostatními. Kompozice, světlo, perspektiva a ostatní technické prvky jsou v harmonii a co víc, fotografie má i duši. Skvělá práce, pane. Moc rád tě vždy mezi námi vidím.

Další úžasně kreativní a možná i v rámci našeho tématu geniální fotografii vytvořil talentovaný fotograf jménem Tomáš Piňos. Tomáši, když jsem viděl tvou fotku, došly mi slova, úsměv se mi na tváři neustále rozšiřoval a má mysl roztahovala do sfér, kde předtím ještě nebyla. Wow! Výborný pohled!

fotograf: Tomáš Piňos

fotograf: Tomáš Piňos

S oblibou se poslední dobou dívám i na fotografie Máry Jarkovského. Ani zde nemám, co bych mohl vytknout. Jen mohu chválit. Technicky povedená tichá a zádumčivá fotografie s dobrým světlem. Takové mám rád.

 
fotograf: Mára Jarkovský

fotograf: Mára Jarkovský

 

Skvělou cestou šla i skvělá fotografka Iva Daniela, jejíž tvorba je vždy hlubokomyslná, avšak člověka nezatěžuje a naopak obohacuje. Dobré světlo, svatozář anděla a přitom běžná situace z normálního života. Na tuto fotky, ať se podívá kdokoliv, pravděpodobně si v ní najde to své. Jen tak dál a již teď se těším na příště!

 
fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

 

Na závěr dnes s otevřenou náručí mezi námi vítám nové fotografy se jmény Milan Carňanský a MartínekCZ, jejiž fotografie, třebaže by se na nich dalo něco zlepšit, mě také mile potěšily. Oba dva vás chlapy mezi námi vítám!

fotograf: MartínekCZ

fotograf: Milan Carňanský

A to je pro dnešní foto misi na téma Dobré světlo vše, i když je pravda, že tato mise je součástí každé z našich misí. :) A jaké téma si dáme na příště? Máme před Vánoci a když se člověk projde městem, napadají jej témata jako business. Pojďme příští dva týdny tedy fotit na téma BUSINESS - samozřejmě v jakémkoliv pojetí tohoto slova.

Fotografie přidávejte na flickr do naší foto-skupiny vždy s TAGem odclonenoFMbusiness, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMbusiness nejpozději do úterý 23. prosince 2014 do 22:00.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno