FOTO MISE: BUSINESS - souhrn fotografování a poslední fototéma roku 2014

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

Když je foto mise posledních 14 dní před Štědrým dnem, člověk nečeká velkou fotografickou aktivitu, ale i přesto, třebaže téma nebylo úplně snadné, se v našich skupinách fotografie objevily. Moc mě těší, že i v době, kdy máme hlavy většinou jinde, si nacházíte čas na fotografování.

Nejvíce mě zaujala fotografie Ivy Daniely, která, alespoň v mých očích, výtečně vyjadřuje pomíjivost fyzických věcí a zároveň upozorňuje na to, kam bychom měli naši pozornost častěji směřovat. Když dá člověk dítěti o hračku navíc, ani zdaleka mu nedá tolik, jako když mu věnuje svůj čas, lásku a dobře svou ratolest vychová.

Sabrinu Stýblovou mezi námi také pokaždé rád vidím - a ne jenom proto, že se mi líbí její jméno. Její pohled na vánočně-turistický business na Staroměstském náměstí je moc hezky zkomponovaný a z mého pohledu příjemně naznačuje, význam zážitků nad hmotou.

 
fotografka: Sabrina Stýblová

fotografka: Sabrina Stýblová

 

A fotografii Pavla Dvořáka není nutno vysvětlovat. Perfektní kompozice, skvělé prvky grafického designu, absence lidí v obchodě, jak lépe říct, že Vánoce nejsou o mamonu?! Paráda, Pavle. :)

fotograf: Pavel Dvořák

fotograf: Pavel Dvořák

A to je pro dnešní den vše… tedy až na můj příspěvek do právě uplynulé foto mise. Aby vánoční foto mise na téma business nebyla úplně jednostranná, vyrazil jsem v sobotu na poslední farmářský trh roku 2014 na Náplavce a za příjemného hudebního doprovodu se sušenkami v jedné a fotoaparátem v ruce druhé jsem také jednu fotku spontánně cvaknul.

Veselé Vánoce!

Veselé Vánoce!

A to je pro tuto foto misi už opravdu vše. A jakým tématem skončíme rok 2014 a začneme rok 2015? Pojďme trochu zvolnit a fotit PŘELOM ROKŮ 14/15 - může se jednat o cokoliv, co vás zaujme, cokoliv se vám bude chtít fotografovat, jakákoliv fotografie se vám v tuto dobu povede má dveře do naší  foto-skupiny na flickru i foto-komunity na Google+ s příslušnými TAGy odclonenoFMr14r15 pro flickr a #odclonenoFMr14r15 pro G+ dveře otevřené až doúterý 6. ledna 2015 do 22:00.

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno