KONSTRUKTIVNÍ KRITIKA: fotografie #52 - Waiting for Godot

 
konstruktivni-kritika-fotografie-ulice.jpg
 

Přeji vám krásné sobotní ráno a s úsměvem na tváři vás vítám u další sobotní konstruktivní kritiky. Již při prvním pohledu mě dnešní fotografie rovnou zaujala, a třebaže jsem hned nevěděl, co mi má říct, držela si mě u sebe tak dlouho, než jsem na to přišel. A pak se mi začala líbit ještě víc.

Mé poznávání mělo několik fází; Prvně jsem viděl Čekání na Godota, nicméně zanedlouho jsem si všiml kříže vpravo nahoře a najednou se před mnou objevily Hovory s Ježíšem. Potom jsem ale ještě uviděl nápis vlevo dole, který, protože není na fotce celý (TERASA), na mě působí jako KASA, čímž tato duchovní fotografie nabírá další rozměr. Skvělá juxtapozice!

Z hlediska technického, volba černobílého provedení, vysokého kontrastu, perspektivy využívající linií, které směřují, kam mají, i kompozice výtečně podporují obsah celé fotografie. A také bych rád ocenil využití stříšky vpravo dole - vedle hlavy siluety - která vede divákovi oči nahoru ke kříži.

Jediné, co mě na fotce ruší je černá tečka u levého spodního rohu nejnižšího okna, na níž mé oči pokaždé zůstanou viset. Rád bych ale podotkl, že to při fotografování nemohlo být ovlivněno a navíc se nejedná o nic zásadního. A podobně vnímám i jasně viditelný přepal - bylo by lepší, kdyby fotka měla detail i ve světle, hlavně v rámu okna, nicméně jeho absence fotografii na kvalitě zase tolik neubírá.

Shrnuto a podtrženo fotografie je dobrá, hlavně se mi líbí obsahově, neboť v sobě má příběh a já se na ni pokaždé rád dívám. Za mě; Dobrá práce!

Využijte prosím sekci s komentáři a podělte se s námi o váš názor a vaši perspektivu na dnešní fotografii.

KONSTRUKTIVNÍ KRITIKA je přímou úměrou závislá na vás, a proto dokud se na emailu kritika@odcloneno.com budou objevovat nové fotografie, KK bude součástí odcloněno.com - jinými slovy: posílejte fotky, nebo příště kritika nebude. ;)