FOTO MISE: TO JE DETAIL - souhrn fotografování a tma

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

Když jsem viděl fotografie, které jste vytvořili na téma TO JE DETAIL, nestačil jsem se divit. Jedna fotka lepší, než druhá. Jednoduché, ale přitom úžasné a zajímavé a hlavně plné příběhů. Takovou radost jsem už minimálně 14 dní neměl. :)

Nejvíce mě zaujal Pavol Parikrupa svou fotografií zásobníku na papírové utěrky, která vystihuje naše téma v několika úrovních a navíc je skvělou fotografií sama o sobě. Dovolil bych si tvrdit, že je geniální. Technicky jí není, co vytknout, obsah mi bere dech. Skvěle, skvěle, skvěle!

Břéťa také výtečně naše téma vystihl a vytvořil fotografii, do které se může vžít v podstatě každý z nás, když jsme jako děti přišli k večeru z venku domů a maminky na nás nevěřícně koukaly a pletly si nás s Bohem: "Pane Bože, kde jsi byl?" Alespoň k takovým myšlenkám mě vede zvolená perspektiva. Opět parádní práce!

fotograf: Břéťa ČR

fotograf: Břéťa ČR

Parádní, velmi dobře zkomponované a konstrastní industriální oko Martina Duchače mě také mile potěšilo. Výborné vystižení hranice abstrakce a detailu!

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

Fotografie Ivy Daniely, Chyba v síti, je zajímavou reakcí na dnešní dobu. Při pohledu na ní si neustále přeji, aby byly linie digitálního senzoru a sítě rovnoběžné, ale jinak také super kreativní fotka!

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

A na závěr malá reklama v podání Pavla Dvořáka. Musím říct, že jsem docela koukal. Pokud se nepletu, logo odcloněno ještě nikdo takto nepoužil. Jsem mile potěšen. A musím se přiznat. Na fotku jsem hezkou chvíli koukal, než jsem přišel na to, o co jde. Fotce by však pomohlo, kdyby se předsádka nedotýkala levé hrany displeje. Dále bych buď více, nebo méně ořízl spodek a telefon bych lehce posunul doprava. Fotka je taková neutěšená, ale jinak zajímavá a bezesporu kreativní. :)

fotograf: Pavel Dvořák

fotograf: Pavel Dvořák

A to je pro dnešní den k tématu TO JE DETAIL vše. A co na příště? Jaké téma si dát? Když většina odchází z práce, je tma a fotografovat světlo není úplně snadné. Ani rána nejsou zvláště jasná. Pojďme fotografovat na téma TMA. Pojďme tvořit v noci. Pojďme tvořit s umělými zdroji světla. Pojďme fotit po setmění. Pojďme fotit tmu.

Fotografie přidávejte na flickr do naší foto-skupiny vždy s TAGem odclonenoFMtma, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMtma nejpozději do úterý 25. listopadu 2014 do 22:00.


Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno