FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - TMA

Třebaže mnohým může znít fotografování tmy jako protimluv, tma vždy byla a stále je nedílnou součástí každé fotografie. Stejně jako bez světla, ani bez tmy by fotky nebylo. Můžeme však fotografovat tmu a tvořit více, než kompletně černé obrazy?

Na to by si musí odpovědět každý sám, nicméně tato mise není pouze o fotografování tmy, ale také o focení za tmy, i tvorbě fotografií, které tmu vyjadřují, ať už metaforou, metonymií, nebo doslovně.

Věřím, že fotografování na téma tma je skvělá příležitost pro každou fotografku a každého fotografa nejen být kreativní, ale hlavně se podívat na svět z velké části založeném na světle úplně z jiného úhlu pohledu.

V životě téměř každého někdy přijde chvíle, kdy inspirace dojde, nicméně právě tehdy je ta pravá chvíle vzít fotoaparát do ruky, zbytečně nad věcmi neuvažovat, jít v noci ven a fotografovat tmu.
Už jste například fotografovali tmu, jako by se jednalo o bílý den?

Již teď se těším na všechny fotografie na téma TMA na flickru v naší foto-skupině vždy s TAGem odclonenoFMtma, nebo v naší foto-komunitě na G+ v kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMtma. A uzávěrka je úterý 25. listopadu 2014 ve 22:00 hodin.