FOTO MISE: Tipy a inspirace k fotografování - KŘIVKY A LINIE

Ať už fotím cokoliv, když vidím křivky a linie, které přispívají mému fotografickému záměru resp. tomu , co chci říct, pokaždé se jich snažím využít, i kdyby měli mou fotku jenom udělat hezčí. Ať už se jedná o esovitou silnici, horizont v dáli, linie na ulici, nebo křivky lidského těla. Křivky a linie jsou všude kolem nás. Tak proč jich nevyužít, že?

Mnohdy, podobně jako řada dalších fotografů a fotografek, využívám geometrických útvarů jako odrazového můstku, pomocí nichž vedu divákovo oko, nebo svou scénu rámuji. Jsou však i situace, kdy fotografuji křivky a linie výhradně. A třebaže fotografování samozřejmě není pouze o křivkách a liniích, jedná se o úžasné vizuální nástroje, které mohou fotku významně zlepšit, ale také ji vizuálně rozbít.

Co je zlepšením a co je rozbitím, o tom už rozhoduje každý z nás při komponování a nakonec i stisku spouště.

Již teď se těším na vaše fotografie křivek a linií, vaši perspektivu a vaši kreativitu v naší foto-skupině vždy s TAGem odclonenoFMkrivli, nebo v naší foto-komunitě na G+ v kategorii FOTO MISE s #odclonenoFMkrivli a to nejpozději do úterý 28. října 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.