FOTO MISE: KŘIVKY A LINIE - souhrn fotografování a nové fototéma

fotograf: Tomáš Piňos

fotograf: Tomáš Piňos

Když se sejde dostatek času s dobrým tématem, naše foto mise je k nezastavení, vzkvétá a přivádí k nám nové fotografy - vítejte Davide a Františku - a vybírání není vůbec jednoduché, nicméně tak to má být. Foto mise na téma Křivky a linie se skutečně povedla a jaké fotky se dostaly do dnešního souhrnu?

Nejvíce mě zaujala fotografie Tomáše Piňose, který nejen, že využil křivek a linií lidské dlaně, ale téma mise rozšířil o další významový prvek - lidské linie a pokolení. Historický aspekt ve mě samozřejmě navodil subjekt fotky - dlaň a dále její temné a kontrastní černobílé zpracování. Skvělý nápad, skvělá a kompozičně povedená fotografie!

 

Iva Daniela mě pokaždé mile překvapí. Její spojení křivek a linií i využití neostrosti svého objektivu pro vytvoření o to kvalitnější fotografie, to umí málokdo. Nemám, co vytknout, mohu jenom chválit; Nápad, kompozice, holga, … všechno super!

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

Dále mě mile zaujala fotografie člověka, kterého většině nemusím představovat. Pavol Parikrupa svou fotografií spojil člověka a přírodu, které se mnozí hloupě snaží rozdělovat. Jeho kompozice i perspektiva jsou výtečné. Možná bych lehce ztmavil levý horní roh, ale jenom proto, že máme bílý podklad, jinak to slouží jako perfektní vstupní dveře pro mé oko, které pak po liniích ocelových lan prozkoumává celou fotku. A také mě u ní drží fakt, že sedačky jsou prázdné, což ve mě vyvolává otázky i nad dějovou linií fotografe. Parádní foto, pane! Moc rád jsem tě mezi námi opět viděl.

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

Po dlouhé době mezi námi také moc rád vidím Marka Rybárika! Osobně bych fotku natočil o několik málo stupňů doleva ale jinak se mi moc líbí, skvěle zapadá do tématu této foto mise a její barvy jsou úžasně vyvážené. Zúčastňuj se častěji. ;)

fotograf: Marek Rybárik

fotograf: Marek Rybárik

I přítomnost Kamila Zachara v našich misích mě vždycky těší. Jeho nadšení pro fotografii je nemalé a jeho fotografie parádní. Vidím spíše linie, než křivky, ale podstatou je vyrazit ven a fotografovat, navíc kompozice, perspektiva, nápad, … paráda! Na tuto fotku se dá koukat dlouho, ztratit se ve svých myšlenkách i si příjemně odpočinout. :)

 
fotograf: Kamil Zachar

fotograf: Kamil Zachar

 

A to je pro dnešní den vše. Tedy až na téma na příště... Tvorba na základě technických podnětů se prokázala plodnou, a proto téma na příštích 14 dní zní: TO JE DETAIL. Své fotografie přidávejte na flickr do naší foto-skupiny a vždy s TAGem odclonenoFMdetail, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMdetail nejpozději do úterý 11. listopadu 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.