FOTO MISE: SOUČASNÁ SPOLEČNOST - souhrn fotografování a nové fototéma

fotograf: Tomáš Piňos

fotograf: Tomáš Piňos

Současná společnost, o té by se dalo říct leccos. Ukázat to ale fotografií se ukázalo nebýt úplně snadné. To však neplatí v případě Ivy Daniely, Tomáše Piňose, Sabriny Stýblové a jaksi nepřímo i Tomáše Valenty, jehož fotografii, když jsem viděl, nemohl jsem také nezařadit, třebaže ji oficiálně do mise nepřidal…

Ze všech fotek mám radost, nápady mají všechny výtečné, avšak nejvíce se mi asi líbí… A teď se musím rozhodnout. Tomášova? Ivy? Tomáše? Sabriny? Ta Ivy je vizuálně perfektní. Tomášova, i když by potřebovala ještě trochu doladit, je svým nápadem brilantní… Mám to ale hezkou práci, rozhodovat se, která fotka se mi líbí víc… :)

Na titulní stranu jde dneska Tomáš. Perspektiva, kompozice, osobně bych radši hlubší stíny, ale jinak absolutně úžasné foto. Moc se mi líbí absence hlavy, díky které se jednak člověk lépe ztotožní s postavou na snímku, ale také tím fotograf dobře reaguje na naše mnohdy bezhlavé jednání. Elegantní deštník je skvělý detail, díky němuž je jasné, o jaké stoupání se jedná. Pane, to je fotografie!

Ivo, ještě před psaním dnešního souhrnu a porovnávání všech přidaných fotografií do naší komunity na G+ a skupiny na flickru, tvá fotografie mi utkvěla. Moc se mi líbí volba B&W, kompozice, načasování i nápad samotný. Moc mě těší a baví mě pozorovat, jak s každým týdnem je tvá fotografie lepší a lepší. Skvělá práce!

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

Milá a talentovaná Sabrino, musím se přiznat, že se mi tvá fotografie líbí, její abstraktní vyjádření současné společnosti je patrné, avšak si úplně nejsem jist, co jsi jí chtěla říct. Časem mi to však asi ale dojde. Doufám. :) Pomalu ale jistě se i na tvé fotografie začínám každý týden těšit.

fotografka: Sabrina Stýblová

fotografka: Sabrina Stýblová

A na závěr fotografie Tomáše Valenty, kterou jsem si dovolil přidat, doufám, že to nevadí. Její podstata se mi však moc líbí. Vídím v ní zamyšlení se nad uniformitou společnosti a položenou otázku. Je třeba ranit, jenom proto, abychom nebyli stejní jako ostatní? Všichni jsme stejní, ale přitom je každý jedinečný.

fotograf: Tomáš Valenta

fotograf: Tomáš Valenta

A to je pro dnešní den vše. Výborná práce milé dámy a pánové. A jaké téma si dáme na příští dva týdny? MLÁDÍ. Interpretace, ta je na vás. Příští středu však určitě přidám alespoň jeden pohled a trochu inspirace. A vaše fotografie, na které se již teď těším, přidávejte na flickr do naší foto-skupinyvždy s TAGem odclonenoFMmladi, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMmladi nejpozději do úterý 14. října 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.