FOTO MISE: ZA ZÁVĚSEM - souhrn fotografování a něco o světle?

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

Fotografická témata posledních foto misí více než méně zasahují do oblasti filozofické a mnohé vedou k uvažování nejen nad snímkem, jenž budou tvořit, ale i různými aspekty našeho života. Pokaždé si uvědomuji, že, co mně připadá zřejmé, druhým nemusí, nicméně téměř každých 14 dní mi prostřednictvím vašich fotografií dokazujete, že, co mně bylo jasné, vám bylo jasnější. Foto mise na téma Za závěsem byla jako vždy úspěšná, nejvíce mě zaujala, resp. největší odezvy se u mě dostalo fotografii...

Něžnost, krása, laskavost, ... se skrývá za závěsem resp. fasádou, jíž jsme si někteří pro ochranu našich citů postavili, a přitom právě proto se nám někdy nedaří. Pavol Parikrupa, kterého mezi námi vždy rád vidím je si toho určitě vědom a jeho fotografie mimo jiné říká právě to... Bez závěsu si můžeme připadat zranitelní, nicméně právě závěs nás mnohdy ochabuje... Skvělá, jednoduše krásná a přitom komplexní fotografie!

Snímek Pavla Křečka mě asi jako každého z vás pohladil na duši, na moment vrátil do dětských let a připomněl mi, jak je rodina pro člověka důležitá. Třebaže se ve velké většině v rámci rodiny vše děje za závěsem, může být krásné vše vždy netajit...

fotograf: Pavel Křeček

fotograf: Pavel Křeček

Vojtěch Vrabec. Mám dojem, že tě tu, Vojto, dnes vidím poprvé... Vítej! Tvá fotografie je také výtečným ztvárněním našeho tématu, a třebaže bych se snažil o stejnou mezeru mezi betonem a okrajem fotografie na obou stranách, jsem rád, že ty jsi tak neudělal, neboť tvá verze je lepší. Těším se tu na tebe i příště!

fotograf: Vojtěch Vrabec

fotograf: Vojtěch Vrabec

Většina z nás ani neví, co všechno se někdy musí podařit, aby se na našich stolech objevilo jídlo, abychom měli v zimě teplo a i tak si stěžujeme... Při pohledu na fotku Martina Duchače se věci jaksi dostávají do jiné perspektivy, že?! Osobně bych čekal na pohled koně do objektivu, ale opět podnětné foto!

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

Bětka Schulzová, naše dlouho ztracená kamarádka si opět našla cestu k odcloněno.com! Vííítej zpět! Tvé kreativní fotografie u nás mají vždycky místo.

fotografka: Betty Schulzová

fotografka: Betty Schulzová

A to je k fototématu Za závěsem pro dnešní den vše. A jaké téma si dáme na příště? TAK NA TO SI POSVÍTÍM. Plody své tvořivosti jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMposvit, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMposvit nejpozději do úterý 11. února 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplus či na twitteru @odcloneno

Neváhejte využít také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.