INTERVIEW: fotografka Karina Boissonnier - "...pak se začnu cítit prázdná a musím opět fotografovat"

karina-boissonnier-fotografka-interview-rozhovor-odcloneno-fotografie-foto-01.jpg

K autoportrétu se dnes uchyluje mnoho začínajících fotografů, jednak získávají subjekt, který na ně vždy má čas a druhak díky pobytu před objektivem získávají cennou perspectivu. Dnešní fotografka využívá sama sebe právě z těchto, ale nejen těchto důvodů. Její Color Project mě nadchnul, neb jako její ostatní konceptuální fotografie jiskří kreativitou...

karina-boissonnier-fotografka-interview-rozhovor-odcloneno-fotografie-foto-p.jpg

KARINA BOISSONNIER je devatenáctiletá a talentovaná fotografka z Francie, která, třebaže začala brát focení vážně teprve před třemi lety, jej už od malička miluje. V současnosti fotografování studuje na Muurlan Opisto ve Finsku a brzy odjíždí do USA. Zalíbení našla v konceptuální tvorbě a mnohdy si sama stojí modelkou, neboť právě tak může fotit téměř neustále...

Co tě inspirovalo k tomu, abys začala tvořit umění s pomocí svého fotoaparátu?

Jako malá jsem neustále kreslila, tedy až do doby, kdy mě rodiče požádali, abych si vzala jejich fotoaparát a vyfotila je. Bylo mi tehdy sedm. Fotografovala a fotografovala jsem, vždy s aparátem druhých, až do chvíle, kdy jsem dostala svůj foťáček od mého kmotra. Jakmile jsem fotografování poznala, chtěla jsem být fotografkou, i když dnes už si nepamatuji, jak moc jsem to myslela vážně. S tvorbou uměleckých fotografií jsem začla před třemi lety.

karina-boissonnier-fotografka-interview-rozhovor-odcloneno-fotografie-foto-02.jpg

Proč fotografuješ nyní?

Fotografuji protože to... Miluji. Naplňuje mě to. Jakmile fotografii vytvořím a upravím ji, jsem zaplavena úžasně šťastnými pocity. Pak se ale začnu cítit prázdná, a tak musím opět fotografovat. Je to jako droga.

Živíš svého uměleckého ducha a svou kreativitu pouze fotografováním?

Živím jej vším; milováním mého přítele, psaním, posloucháním hudby, hrou na klavír, přejídáním se etc. Ha ha...

karina-boissonnier-fotografka-interview-rozhovor-odcloneno-fotografie-foto-03.JPG

Pociťuješ potřebu se specializovat resp. tvořit fotografie spadající do určitého fotografického žánru?

Ano i ne. Čas od času mám pocit, že bych se měla specializovat v něčem jako fashion fotografii, ale vždycky si pak uvědomím, že nechci. Ráda bych, aby každá moje fotografie byla skvělá. Samozřejmě kdybych se musela rozhodnout hned teď, zvolila bych si žánr módní fotografie spojený s mou konceptuální a kouzelnou fotkou.

karina-boissonnier-fotografka-interview-rozhovor-odcloneno-fotografie-foto-06.jpg

Kde a jak sdílíš své fotografie s okolním světem?

Dávám je na facebook, flickr a někdy i na jiná místa. Nejsem moc dobrá v marketingu a kdykoliv chci světu ukázat, co jsem vytvořila, cítím se hloupě. Třebaže nevím proč, nejraději dávám své fotografie na mé webové stránky karina-boissonnier.com.

Jakou největší překážku na cestě za tvorbou dobrých fotografií jsi musela překonat, nebo stále překonáváš?

Myslím, že jsem na překážky ještě nenarazila.

karina-boissonnier-fotografka-interview-rozhovor-odcloneno-fotografie-foto-05.JPG

Vyděláváš si tvorbou fotografií? Co děláš, aby se z toho stalo něco pravidelného a ne pouze ojedinělá událost?

Někdy si něco vydělám a jindy ne. Například minulé léto jsem byla oklamána chlapem, pro kterého jsem fotila svatby, rodinné snímky, fotografie dětí apod. a který mi nic nezaplatil. V současnosti se vydělávat si focením nesnažím. Řekla bych, že se zatím necítím připravená na kariéru profesionální fotografky a nutnost si vydělávat každý měsíc. Situace se ale asi změní až dokončím svá studia, zeptej se mě tedy až pak. :D

karina-boissonnier-fotografka-interview-rozhovor-odcloneno-fotografie-foto-04.JPG

Mnozí fotografové říkají, že kdyby měli lepší vybavení, tvořili by lepší fotografie. Zažila jsi někdy tento pocit?

Nikdy!

Co děláš, aby tvé nápady nezapadly a staly se z nich fotografie?

Fotografuji hned, jak to jen jde. Z toho důvodu jsou mé fotky ve velké míře autoportréty - tak je na mě má modelka vždy připravena. V případech, kdy ale nemohu fotografovat okamžitě, většinou si své nápady zapisuji.

karina-boissonnier-fotografka-interview-rozhovor-odcloneno-fotografie-foto-07.jpg

Jaké jsou tvé dlouhodobé plány s fotografováním?

Nyní se zaměřuji na tvorbu skvělých fotografií. Za několik měsíců, v srpnu, budu studovat focení na Academy of Art při University of San Francisco. A potom nemám ponětí. Dokud však budu moct tvořit takové fotky, jaké budu chtít a milovat život tak, jako teď, vše bude fajn!

 

Zaujala vás tvorba a slova dnešní fotografky? Více najdete na: karina-boissonnier.com

© Copyright Karina Boissonnier 2014 Všechna práva vyhrazena pro všechny fotografie v tomto článku.

klikněte pro více informací o tomto projektu a již publikováné rozhovory

Stojí toto interview za TWEET twitteru, LIKE na facebooku či +1 na Google+? Tlačítka jsou kousek níž vlevo.

 

the-best-foto-thing-odcloneno.png

KARINA BOISSONNIER is a nineteen year old and very talented photographer. She was born in France and since she was little Karina always loved making photographs. Nowadays besides making wonderful work, she studies photography in Finland at Muurlan Opisto and soon will be leaving for the US. She found her passion in conceptual work and is often using herself as a model to create as much as often as possible...

Who or what inspired you to take your camera and start making art?

When I was a kid I used to draw all the time until my parents wanted me to take a picture of them with their camera when I was seven years old. Then my godfather gave me a little camera as a gift because I took pictures all the time using cameras of other people. Even since then I knew I wanted to be a photographer but I can't remember how serious I was. I know that I started to create art through photography only three years ago.

Why do you make photographs now?

The reason I make photographs is because... I LOVE it! It makes me feel complete. When I take a picture, then edit it, I get a wave of awesomeness and happiness, then I start to feel empty and I need to do it again. It's like a drug.

Is photography your sole creative outlet?

Everything I do! Loving my boyfriend, writing, listening to music, playing the piano, eating too much, etc. is. Hehe...

Do you feel a need to specialize in a specific genre of photography?

Yes and no. From time to time I feel like I should specialize in fashion or something like that but I know that I don't want to, I just want every photograph I take to be great. Of course if I had to decide on only One genre right now, it would be fashion mixed up with my conceptual and magical style.

How and where do you share your photographs with the world?

I put them on facebook andflickr and sometimes other places too. I'm really bad at marketing and whenever I try to show my work to the world I start to feel stupid! My favorite place to upload my photos is my website karina-boissonnier.com, I don't know why!

What was the most difficult obstacle you had to overcome to make a good photograph?

I still haven't got any obstacles so far, I think.

Are you making any money through your art? If so, what do you do to make it last and not to be it just a one time thing?

Sometimes I get money and sometimes I don't. For example last summer I got scammed by a dude that hasn't payed me anything for a summer of work including weddings, children and family photos, etc. I did for him. I don't really do anything to make anything last... I guess, I don't feel ready to become a professional and getting money every month yet. Maybe when I finish my studies... ask me then! :D

Have you ever felt like not having good enough equipment was stopping you from making good photographs?

Never.

What do you do to make your ideas into photographs and not just let them fade away?

Oh, I just take the photo as fast as I can (this is the reason I take a lot of self-portraits, the model is always ready to pose for me). If I really can't shoot right away however I usually write it down.

What are your long term goals regarding photography?

Right now I'm focusing on taking great photographs, then in August I will study photography at The Academy of Art, University of San Francisco. And after that, I have no idea! As long as I can make the photos I want to make and love life as much as I do right now, everything will be fine!

 

For more information about Karina and her amazing photographs please visit: karina-boissonnier.com

© Copyright Karina Boissonnier 2014. All Rights Reserved for all photographs featured in this post.