FOTOVIDEO: Garik Avanesian, Pořádná prda, ... a Adobe Photoshop CS4?

© FotoVideo

© FotoVideo

Článek o slepém, téměř osmnáctiletém, fotografovi, soutěže, poutavé fotografie, zajímavé články, tipy na výstavy... Přesně tak, únorové číslo 18. ročníku časopisu FotoVideo je konečně k dostání na novinových stráncích i v aplikacích našich tabletů a opět je se na co dívat...

Článek fotografa Petra Jana Juračky s názvem POŘÁDNÁ PRDA, poutavou fotografií a výtečným textem, v němž Petr bez zbytečných řečí a poutavě popisuje své zkušenosti s fotografováním řízených výbuchů na Přírodovědecké fakultě Univerzity Karlovy v Praze, to je jiná a jistě stojí i za vaši pozornost. Dozvíte se, jak někdy nepředvídatelné výbuchy dokumentovat, ale i jak bezpečná resp. nebezpečná tato aktivita může být... Slov jen několik, ale informací požehnaně!

© Petr Jan Juračka | FotoVideo

© Petr Jan Juračka | FotoVideo

Fotky z kalendáře Davida Holase, který se rozhodl fotografovat metodou mistrů fotografů z dřívějších období mě také na několik minut zastavily a dokonce zvažuji, že si jeho kalendář ze světových metropolí pořídím.

Dále jsem byl požádán, abych upozornil na workshopy s Honzou Vojtkem, který učí Photoshop pro začátečníky a Photoshop pro pokročilé. Tady musím být upřímný; Photoshop CS4? Vážně? Jsem si vědom, že určité techniky úpravy fotografí jsou aplikovatelné ve velké většině verzí Photoshopu a CS4 je stále skvělý nástroj. Nicméně workshop, na kterém se pracuje s aplikací z roku 2008 mi nezní jako příležitost, kde si zvláště rozšířím své obzory... Kurz Honzy Vojtka i přesto může být přesně tím, co hledáte, koukněte tedy na stranu 95 a zvažte sami, jestli byste rádi kurz navštívili a naučili se něco v rámci Adobe Photoshopu CS4.

Odpusťte mi, pokud jsem byl moc kritický, některé věci bychom neměli jen tak přecházet a považovat je za standard. Na druhou stranu současné číslo jsem si i tak moc rád prohlédl a přečetl, článek o fotografování za letu jistě také stojí za zhlédnutí, a již teď se těším na další, tentokrát březnové, číslo!

Pro více informací o současném vydání navštivte informativní web iFotoVideo.cz, mrkněte na váš tablet, nebo navštivte svou oblíbenou trafiku. :)