Analýza, fotografická paralýza a internet internetu...

analyza-paralyza-ftografovani-fotograf-internetu-foto-odcloneno.png

Mnozí máme výtečné nápady, chceme tvořit úžasné fotografie, hromadit je ve výtečné projekty a mnohdy, než začneme a stiskneme spoušť, naše idea nakonec končí v koši a každý máme unikátní odpověď... Dvě by nás však mohly spojovat...

Za prvé; analýza...

Fotografům a fotografkám se často přezdívá "řešitelé problémů", neboť kdekoliv se ocitnou, jsou schopni si poradit a vytvořit dobrou fotografii. Mnozí tedy tráví před každým projektem čas hledáním potenciálních překážek, uvažují, jak by je řešili, jen aby bylii připraveni na cokoliv. Tímto stylem uvažování bohužel postupně nacházejí více a více  důvodů, proč nefotografovat a rázem se ocitají opět na začátku.

A za druhé; internet internetu...

Protože je web plný všeho, na co si vzpomeneme, naše touha objevovat a tvořit, co jsme ještě neviděli, snadno upadá. Vzpomínáte si, jak jsme uvažovali dříve?

FOTOGRAF před internetem: Jak by vypadala kapka vody dopadající na hladinu zachycená 1/25000 vteřiny? To musím odpoledne zkusit! A připravuje si blesk, fotoaparát a nezbytné nádoby, kabely, ... => vznik fotografie

versus

FOTOGRAF dnes: Jak by asi vypadalo...

GOOGLE: Takhle!

FOTOGRAF o vteřinu déle: Aha. Díky. => získání informace

Kolik fotografií jsme díky nadměrnému uvažování, snaze se připravit na nemožné a okamžité odpovědí internetu v případě jakékoliv nejistoty nevyfotili? Místo důvodů, proč ne, hledejme způsoby, jak ano. Nadměrné bádání hoďme za hlavu, vezměme, co máme do rukou a pojďme tvořit. To ostatní vyřešíme cestou! ;)