FOTO MISE: NADŠENÍ - souhrn fotografování

fotografka: Martina Šimková

fotografka: Martina Šimková

Musím se přiznat, když mě Nadšení napadlo jako potenciální téma jedné z našich foto misí, netušil jsem, jak skvělé fotografie se objeví v naší komunitě na Google+ i na flickru. A jakmile mi výběr fotografie na "titulní stranu" trvá více než několik minut, vím, že se mise, i když je fotografií méně...

...podařila. Nejvíce mě zaujal snímek fotografky Martiny Šimkové, který, třebaže je z archivu, jsem nemohl vynechat a dát jinam. Jeho výraz, oděv i příbytek dohromady vyjadřují naše téma lépe, než jsem si sám představoval. Moc se mi líbí, jakým způsobem, jsi jej, Martino, do celé scény zakomponovala a rád bych se dozvěděl více o příběhu za touto fotografií...

Myslím, že se mi v životě stalo asi dvakrát, nebo třikrát, že by mě zaujala fotografie kombinující černobílé a barevné provedení. Velké většině fotografů se to dle mého názoru nedaří, a třebaže ten první měl určitě úspěch, ostatní už jen jaksi nevhodně kopírovali... V případě fotografie Michala Pisarčika smekám! Vše ladí, jak má, a B&W i barva jsou na svém místě a dávají smysl! Skvělá práce, Michale!

fotograf: Michal Pisarčik

fotograf: Michal Pisarčik

Pavol Parikrupa mě svým snímkem skutečně pobavil, ani název nemusím znát, abych pochopil, o co na snímku jde. Výtečná fotografie, která s přibývajícím časem bude jen nabývat na hodnotě!

fotograf: Pavol Parikrupa

fotograf: Pavol Parikrupa

Jeden pohled na fotografii Tomáše Piňose a v mé hlavě se ozývá americky tradiční awwww! A věřím, že ve vaší také. Jakmile si jeho oči i úsměv jednoho získají, rázem zapomene na jakoukoliv starost... Levá strana mě lehoučce začala odvádět z obrazu, ale až po zevrubném pozorování a hledání nedostatků. Jinak paráda!

fotograf: Tomáš Piňos

fotograf: Tomáš Piňos

A na závěr skok přes potok Pavla Křečka! Osobně bych asi nechal kluky skákat déle a vybral bych fotografii, kdy by se oba dívali do objektivu, ale jinak výborný nápad, nadšení tam je nemalé a volba b&w je vhodná, třebaže v případě pestrobarevného oblečení by mohlo dojít ještě k lepšímu dojmu...

fotograf: Pavel Křeček

fotograf: Pavel Křeček

A to je pro dnešní foto misi vše. Jaké téma si dáme na příště? ZA ZÁVĚSEM. Mnozí tvrdí, že soukromí je passé a jiní, že na něm stojí existence naší civilizace... i když tento název připomíná téma soukromí, které jsme měli nedávno, jedná se o trochu něco jiného. Co si představíte, když se řekne; Za závěsem? Neváhejte se vydat na cestu začínajícím jakýmkoliv významem slova závěs. ;)

Plody své tvořivosti jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMzaves, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMzaves nejpozději do úterý 28. ledna 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.