FOTO MISE: Rok 2013 - souhrn fotografování a novoroční fototéma

fotograf: Tomáš Piňos

fotograf: Tomáš Piňos

Krásný Nový i nový rok, přátelé dobré fotografie! Foto mise na téma Rok 2013 podobně jako rok samotný uplynula a nám již nezbývá, než se ohlédnout zhodnotit, co jsme udělali dobře, co příště již neuděláme a o co se v roce novém pokusíme. Pojďme začít ohlédnutím...

Když jsem poprvé viděl Tomášovu fotografii, její jednoduchost, nápaditost i velmi dobré zpracování mě vytrhly z kontextu a já se s úsměvem na tváři díval. Až později jsem si uvědomil, že by se mi fotka líbila více, kdyby byla souměrná (vlevo je více místa než vpravo). Jinak parádní zpracování vcelku neurčitého tématu!

Iva s číslem 95 resp. Iva Daniela a její dvojexpozice mě nepřestávají fascinovat. Jaké výtečně hravé zpracování! Kompozice, růžové brýle, výraz v obličeji... Parádní barevná fotografie, kde má barva své nezastoupitelné místo!

fotografka: Iva Daniela

fotografka: Iva Daniela

A na závěr jsem si nechal fotografa a designéra, kterého už jsem mezi námi dlouho neviděl a jehož účast na poslední foto misi roku 2013 mi udělala nemalou radost. Tvůj nápad mě, Luboši, také podobně jako u Ivy i Tomáše otevřel oči. Třebaže se bych ubral centimetr trávy dole, skvěle jsi vystihnul to, co jsem měl při zadávání tématu před 14 dny, na mysli. Rád jsem tě mezi námi opět viděl a doufám, že se mezi námi objevíš častěji!

fotograf: Luboš Račanský

fotograf: Luboš Račanský

Dnes je to jeden vykřičník za druhým, že?! Proč nadšení skrývat, když je opravdové, že?! ...z toho by vlastně mohlo být dobré téma, že?! Příští dva týdny tedy budeme fotografovat na téma NADŠENÍ a vaše fotografie, třebaže mohou být o lidech, tak nemusí, například dnešní ohňostroj by mohl připravit vhodnou příležitost, co myslíte?! :)

Plody své tvořivosti jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMnadseni, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMnadseni nejpozději do úterý 14. ledna 2014 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.