Tipy a informace: FOTOEXPO 2013 - veletrh, festival a svátek současné fotografie v Praze

Pořadatelé fotografických veletrhů většinou neradi slyší rady fotografům typu: PRODEJCŮ FOTO-VIDEO VYBAVENÍ SE DRŽTE CO NEJDÁL!, protože právě oni z velké části hradí náklady spojené s konáním akce a bez nich by možná žádný veletrh nebyl. Na druhou stranu velká většina informací o fotografových hračkách je k dispozici online a k vyzkoušení v obchodech. Proč tedy vůbec na veletrh jako FOTOEXPO vůbec chodit, utrácet peníze za vstupenky a jak dostat ze své investice času i peněz co nejvíce?

V době, kdy mnozí raději sledujeme instruktážní videa na internetu a kdy tradiční fotokluby na mnoha místech začínají mizet, vidím největší význam hromadných fotoprocházek a akcí jako FOTOEXPO v rozšiřování obzorů a networkingu resp. poznávání nových lidí a navazování přátelství, jež jsou často cennější než tweet, facebook Like nebo e-mailová konverzace.

Plánuji tedy většinu mého času věnovat lidem, oslovit dosud neznámé fotografy/fotografky a poznat nové lidi se zájmem o fotografii mému podobnému. Vizitka v papírové/elektronické podobě případně vzájemný follow-back na společenských sítích pro udržení kontaktu i po veletrhu je pro mě téměř samozřejmostí.

Běhat za "celebritami světa fotografie" může být dobrým tréninkem fyzické kondice, avšak přátelství s lidmi dnes stojících vedle nás v publiku, z nichž za několik let mnozí budou naši kolegové a kolegyně se stejnými mikrofony na stejných pódiích, mi přijde jako lepší investice mého času. Přátelé, neopovrhujme sami se sebou...

Asi si teď snadno dokážete představit, jak má účast na FOTOEXPO 2013 bude vypadat, že s obchodními zástupci různých firem neplánuji strávit mnoho času, třebaže kolem pravděpodobně alespoň projdu a možná prohodím několik slov, bude to v oblasti spojené s vybavením pro mě asi vše.

Na druhou stranu hledáte-li sponzora pro svůj příští foto-projekt, mějte portfolio v tištěné podobě, nebo na telefonu/tabletu + vizitku a krátkou a podnětnou řeč o sobě i svém projektu připravené. Velkou výhodou je možnost ukázat, že na svém projektu již pracujete a být schopen lidem, kteří vám mohou pomoct, vysvětlit, proč by se jim vyplatilo investovat právě do vás.

Již teď se na vás v sedmi lokacích v pražských Holešovicích, konkrétně v prostorách La Fabrika, Rock Opera, tanečním klubu Mecca, v hotelu Extol Inn, v ExpoGalerii, v Molo 22 a možná i obchodním zázemí Megapixelu těším. Doufám, že budete mít s sebou portfolia, že si celý veletrh všichni užijeme a že si odneseme nejen inspiraci, ale také skvělý pocit v dobře stráveného času.

Vstupenky je možné zakoupit v síti TICKETSTREAM za 450Kč již dnes a pokud si nejste jisti, jestli v sobotu 19.října 2013 budete mít čas, na místě vás na FOTOEXPO pustí za 600Kč.

Pro více informací o programu, více než 20 fotografických osobnostech jako je Ibra Ibrahimovič, Ladislav Kamarád, Vladimír Brunton, Martin Stranka, Jiří Turek, Jan Pohribný, Jiří Šiftař a mnoho dalších, festivalu FotoJatka a FotoFresh, předávání ocenění za celoživotní přínos do světa fotografie ZLATÝ FOTON, soutěži MISS FOTOEXPO, pětihodinovém soutěžním klání FOTOEXPO MARATONU a jiných zajímavých aktivitách navštivte fotoexpo.cz a také Facebook stránku FotoExpo Praha.

© FOTOEXPO

© FOTOEXPO

P.S. Podrobnosti, jak mě na FOTOEXPO 2013 najdete se již brzy objeví v naší G+ foto komunitě i na twitter @odcloneno.