FOTO MISE: CIT - sourhn focení + fototéma na příště

fotografka: Lenka V.

fotografka: Lenka V.

Fotografování citu patří mezi mé oblíbené aktvity. Pohled na vaši tvorbu je však možná ještě lepší. Někteří jste cit fotografovali. Nicméně všichni jste jej ve mně vyvolali. Velmi mě těší, že jsem nenašel fotografii, která by mě nějakým způsobem neovlivnila. A právě takovou práci mám pravděpodobně nejraději... Než se ale pustím do vašich fotografií, srderčně bych mezi námi rád přivítal fotografa Davida Doušu a fotografku Martinu Šimkovou, kteří se mezi námi dnes objevují poprvé a také mně dělá nemalou radost přítomnost fotografa Petra Vyšohlída, jehož fotografie mě nepřestávají inspirovat a otevírat oči. A nyní již k věci...

Lenka V. je mladou umělkyní, která vnáší cit do všech svých fotografií. Její tvorba je plná nejen citu, ale i emocí a úvah nad životem, přírodou atp. Její ztvárnění citu je brilantní, a třebaže vlevo nahoře by flíček světla mohl odvádět divákovu pozornost jinam, nevšiml jsem si jej až do doby, kdy jsem začal její autoportrét detailně zkoumat. Fotografovat v protisvětle byla výtečná volba a mně již nezbývá, než konstatovat: Skvělá práce, Lenko!

Martin Duchač mě téměř pokaždé ukáže perspektivu, jíž jsem při úvaze nad tématy našich mísí neviděl a téměř pokaždé mu v dobrém tiše závidím... Po technické stránce této fotografii nemám, co vytknout. Orámování i kompozice je perketní, B&W volba taktéž a perspektiva nejen optická, ale i umělecká je mysl-vyzývající. Bravo!

fotograf: Martin Duchač

fotograf: Martin Duchač

Když jsem klikal na TAG odclonenoFMcit, abych se dostal k fotografiím, jež jste vytvořili a přihlásili do současné foto mise, přál jsem si, abych tam našel alespoň jeden ze snímků Martiny Šimkové, který jsem předtím zahlédl v poolu naší flickr skupiny. Ze čtyřech variací jsem vybral právě tuto pro výtečné světlo, kompozici, pozici jeho rukou v jejích vlasech i výraz v jejím obličeji. Těším se na tvou další tvorbu, Martino!

fotografka: Martina Šimková

fotografka: Martina Šimková

Tvorba Petra Vyšohlída je vždy plná emocí a citů, výtečně zkomponovaná i dotažená do konce. Jeho talent pomocí, kterého dokáže provést divákovo oko každým koutem své fotografie, dát mu dostatek času k úvaze nad každým aspektem zobrazené scény i fakt, že jej dovede pokaždé, kam chce, je obdivuhodný. 

fotograf: Petr Vyšohlíd

fotograf: Petr Vyšohlíd

Mladá studentka fotografie na UTB ve Zlíně, Lucie Grebíková, se podobně jako Martin Duchač dokáže podívat na svět jinýma, nicméně svýma, očima. Její autobiografický projekt také stojí za pozornost nejednoho z nás a já si skutečně vážím, že se rozhodla k účasti na našich foto misích. Chvilku mi trvalo, než jsem si uvědomil, o co na snímku jde, ale jakmile to i mě došlo, o to více jsem si tuto fotku oblíbil.

fotografka: Lucie Grebíková

fotografka: Lucie Grebíková

BONUS na závěr: Iva s číslem 95 je fotografkou, kterou tvorba s fotoaparátem skutečně baví, její kreativní duch nás každých 14 dní obdařuje fotografiemi, z kterých sálá cit nejen Ivy, ale i jejích subjektů, ať už se jedná o lidi, město nebo přírodu. Iva je básnířkou s fotoaparátem.

fotografka: Iva95

fotografka: Iva95

 A to je pro dnešní den téměř vše... Dramatická oblaka i měkké světlo a občasný vítr, kterých v poslední době máme dostatečně množství, vytváří téměř ideální podmínky pro fotografování venku. Prsty nám zatím nepřimrzají k fotoaparátům, a tak bych toho rád pro následujících 14 dní využil. Fotografovat budeme na téma OUTDOOR, ve kterém se mohou objevit samozřejmě outdoorové aktivity jako lezení po skalách, MTB kola, běh apod. ale i cokoliv, co děláme venku, například pouštění draka, ale i fotografie krajin apod. Fotografie jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMoutd, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMoutd nejpozději do úterý 8. října 2013 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.