FOTOGRAF ROKU: Krása rychlosti a pohybu - FOTOGRAFIE A POSTŘEHY

fotografka: Jitka Matyášová

fotografka: Jitka Matyášová

Podzim se pomalu, ale jistě blíží, léto nám nezadržitelně končí, krajina se začíná stále rychleji měnit a vy máte před sebou skvělou příležitost využít změn a pohybů nejen stromů a mraků, ale i lidí a jiných rychlých tvorů a věcí a do 7. října 2013 vytvořit fotografii na téma Krása rychlosti a pohybu a zúčastnit se soutěže časopisu FotoVideo, Fotograf roku 2013. Z doposud přihlášených fotografií...

...mě skutečně zaujaly tři snímky, které mají smysl aby byly v barvě a jeden v B&W aby byl černobílý. Jejich technická stránka je samozřejmě výtečné a po stránce umělecké se taktéž jedná o vážně povedené kousky. Navíc, dle mého názoru, jejich autoři perketně vystihli zadané téma.

Mnohé z více než 1500 doposud přidaných snímků v sobě obsahují rychlost a pohyb, několik z nich obsahuje krásu, ženský půvab a mužskou sílu, ale zřídka jsem viděl rychlost a krásu pohybu v jedné fotografii.

A o to více si vážím tvorby fotogafky Jitky a fotografů Ľuboše, Jana a Stanislava, jejichž ztvárnění je až záviděníhodné. Na závist však není čas, vemte raději v průběhu nadcházejících dvou týdnů do ruky fotoaparát a foťte, tvořte, editujte, své fotografie upravujte a do pondělí 7.10.2013 je přidejte na web Fotograf roku a buďte odměněni nejen dobrým pocitem z tvorby, ale i cenou a radostí z publikace v říjnovém čísle časopisu FotoVideo.

fotograf: Ľuboš Krahulec

fotograf: Ľuboš Krahulec

fotograf: Jan Fiala

fotograf: Jan Fiala

fotograf: Stanislav Slezák

fotograf: Stanislav Slezák