Austin Kleon: spisovatel, který kreslí, o kreativitě na #chasejarvisLIVE

Včera večer našeho času se na chasejarvisLIVE v rámci creativeLIVE PHOTO WEEK eventu objevil autor knihy Steal Like An Artist (Kraď jako umělec) resp. prohlášení, na které jsem vás před několika měsíci upozorňoval, jenž si rád čas od času opakovaně pročítám a které fotograf Chase Jarvis nazval manifestem pro kreativitu v digitálním věku...

Autorem je samozřejmě Austin Kleon. Jeho kniha je perfektním společníkem každého umělce a já ji vždy rád otevírám, neboť právě ve "světě řízeném přemírou názorů a pravidel" je nutno kreativní mysl čas od času osvobodit a revitalizovat.

You don't know what the big stuff's gonna be... You don't know what little thing, that you do, is gonna turn into something bigger.

-Austin Kleon

Kromě Austinovy filozofie kreativní tvorby a jeho knihách uslyšíte i o jeho kreativním procesu, jenž začíná větou: Já jsem tak nudný... Pro mě novou informací byla zpráva o Austinově nadcházející knize Show Your Work!: How to Share Your Creativity and Get Discovered - o tématu, nejen pro fotografy, velmi důležitém;

Neváhejte, udělejte si čas nejen na včerejší epizodu, ale také na CREATIVE MORNINGS přednášku a pokud smýšlíte alespoň trochu jako já, budete z investice svého času mít radost.