FOTO MISE: ENERGIE - souhrn fotografování + fototéma

fotografka: Lucie Grebíková

fotografka: Lucie Grebíková

Pohled na fotky postavené na dobrém nápadu, mě vždy těší, můj dech se však tají a já hledím v úžasu na foto, jenž je nebo alespoň působí promyšleně, ale také je svým zpracováním dotažené dokonce. Pak se, dle mého názoru, jedná o výbornou fotografii...

Tvorba mladé fotografky, Lucie Grebíkové, do takové kategorie u mě spadá. Její fotografie mají podstatu a Lucie si uvědomuje, že klik fotoaparátu není samotným aktem tvorby, ale pouze jejím zaznamenáním. Třebaže se ještě hledá, myslím, že je na dobré cestě, posuďte sami… její fotografii dnes máme na titulní straně naší foto mise. Srdečně tě, Lucie, mezi námi vítám.

fotografka: Markéta Petříčková

fotografka: Markéta Petříčková

Fotogafie talentované Markéty Petříčkové, na první pohled může působit obyčejně, avšak nenechte se mást… Složité a nečitelné fotografie umíme tvořit všichni, Markéta je schopna destilovat komplexitu v jednoduchou genialitu. Křivka vede právě kudy by vést měla, pozadí je dostatečně viditelné, neodvádí pozornost a navíc prohlubuje fotografii a dává divákovi možnost se jeho myšlenkami vypravit i do míst jím dříve nezpatřených.

fotografka: Wiki Kotvicka

fotografka: Wiki Kotvicka

Tomáš Valenta, nebo Wiky Kotvicka? Říkal jsem si, že mi fotografie přijde jaksi povědomá, třebaže ji dnes vidím poprvé… Ať už tak či onak, jedná se o výtečnou barevnou fotografii, kde má barva své místo, se skvělým nápadem. Kompozice, barvy, křivky a linie perfektně dovedly mé oči i mysl, kam měly. Skvělá práce, Wiki/Tomáši! :)

fotografka: Lenka V.

fotografka: Lenka V.

Nespoutaná přirozenost vznášející se fotografky Lenky V. resp. její fotografie upozorňující na význam přírody, času i světa fantazie je, dle mého názoru, nejen výborným zpracováním tématu energie, ale i do konce dotaženou fotografií, která mé úvahy s každým novým pohledem vede hlouběji a dál. Třebaže může padlá bříza sloužit jako vodítko pro divákovi oči, možná bych ji vynechal… tak či onak, mile rád tě mezi námi, Lenko, vítám a těším se na tvé budoucí fotografie.

fotograf: Dušan Smolej

fotograf: Dušan Smolej

Při pohledu na Dušanovu fotografii vyhořelého srdce, se utvrzuji v přesvědčení o síle lásky, rčení, když se chce, tak jde všechno, mi vyvstává na mysli a moc se mi líbí volba žluto-zeleného filtru, díky které ze světlého listí jasně vystupuje černé srdce, jenž brzy opět vzplane… Energie, jíž všichni máme v sobě a která hory přenáší… Optimista i ve vyhořelém srdci vidí energii a lásku...

A to je pro dnešní den a foto misi na téma ENERGIE vše. Moc rád jsem mezi námi přivítal nové fotografky a s pokorou si prohlížel vaše úžasné fotografie. Těší mě, že vás fotografování baví a že se rádi účastníte našeho virtuálního foto-klubu. A jaké téma si dáme na příštích, kreativních 14 dní? Tentokrát, při psaní tohoto souhrnu a naplňen pozitivními emocemi, jsem uvažoval krátce: CIT. Fotografie jako vždy přidávejte na flickr do naší foto-skupiny s TAGem odclonenoFMcit, nebo do naší foto-komunity na G+ do kategorie FOTO MISE s #odclonenoFMcit nejpozději do úterý 24. září 2013 do 22:00.

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.