FOTO MISE: Tipy a další info k focení - BĚH NA DLOUHOU VZDÁLENOST

Přeji vám krásnou a slunečnou středu plnou hezkého světla nejen pro fotografování, ale i obecně příjemný den. Téma současné foto mise je, jak mnozí z vás už víte z minulého týdne je Běh na dlouhou vzdálenost a naše skupina na flickru se již pomalu, ale jistě začíná plnit vašemi fotografiemi...

Nezapomeňte ale také na naší novou a rozvíjející se komunitu na Google+, své fotografie můžete bezstarostně přidávat i tam, vždy s HASHTAGem odclonenoFMbeh a do připravené kategorie FOTO MISE. Pro flickr je TAG: odclonenoFMbeh a pro G+ zde #odclonenoFMbeh.

Ohledně tipů bych vás dneska nerad ovlivňovat svými názory a úvahami na naše téma, kterému každý určitě dobře rozumí, má svůj názor i fotografii na mysli a možná už i na paměťové kartě, nebo filmu.

Jako vždy je nicméně dobré na mít paměti, že vhodně (citem) zvolená kompozice, pozice otřícího bodu, barevnost resp. nebarevnost i perspektiva napomáhají našim snímkům nejen k lepší čitelnosti, ale obecné vizuální kvalitě našich fotografií. Pro inspiraci a jiný pohled dnes alternativně doporučuji se podívat na tvorbu umělce jménem John Baldessari i krátký dokument o jeho tvorbě a osobě.