FOTO MISE: Konec?Začátek? - souhrn fotografování + nové fototéma

Přeji vám krásnou středu a vítám vás u nového souhrnu právě uplynulé foto mise. Jak mnozí víte, tentokrát jsme fotografovali na téma Konec?Začátek? a já můžu s potěšením konstatovat, že vaše fotografie jsou opět a jako obvykle skutečně povedené. Těší, že vás fotografování dle jednotného tématu stále baví, že se naše řady rozrůstají a že se rádi společně s ostatními fotografy a fotografkami s ČR a SR zapojujete do našeho virtuálního foto-spolku...

Nyní už ale konkrétně k fotografiím. Tomáše Piňose vídám ve flickr poolu naší foto skupiny i na stránkách naší Google+ komunity vždy rád. A třebaže bych jeho dnešní povedené fotografii dotýkajících se rukou přidal kontrast při post-processingu, nebo již při jejím fotografování využil jiného zdroje světla, respektuji jeho volbu, pohled a zpravování dnešního tématu. Ten moment jsi vystihl perketně, Tomáši. Vítečná práce!

Dalším doopravdy dobrým fotografem, jehož mezi námi také vždy rád vidím, je Tomáš Valenta. Klobouk dolů, pane. Tvá fotografie mě zaměstnala na několik minut, kdy jsem si ji s potěšením prohlížel a uvažoval nad ní. Jedná se o vstup do jeskyně? Je průchodný, nebo zavalený. A co když je průchodný, je to konec, nebo začátek? Podobné otázky se mi honily hlavou a právě pro ně mě tato fotografie zaujala - není na první pohled úplně jednoznačná a člověk může skutečně vidět jak konec, tak začátek a dozví se o sobě, podle toho, co viděl, víc.

Obelisk Petra Doška je také velmi dobrým zpracováním našeho tématu, že? Je cesta do vesmíru koncem, nebo začátkem naší civilizace? Má smysl vznášet se v oblacích? Existují paralelní světy? ... Možná bych jenom lehouče ubral na vinětě v rozích nahoře, kde je pro mě poněkud více výrazná a působí na mě rušivým dojmem, nicméně se jedná také o parádní fotografii plnou úvah, historie i umění a já jsem rád, že se k ní mohu krátce vyjádřit a zde ji vystavit.

Kruh je skutečně perfektní interpretací. Iva95 opět otevřela naše oči a vystihla barvy jak Eggleston, co říkáte? Osobně by si mi líbilo, kdyby na kruhu vlevo nahoře nebyl předmět připomínající kovovou sponku, ale i tak je fotografie skvělá!

Fotografka Wiki Kotvička, kterou mezi námi srdečně vítám, dle mého názoru také naše téma skvěle zpracovala. I když její fotografie není vizuálně uhlazená, představuje perfektní vyjádření našeho tématu a já si moc vážím, že ji Wiki do foto mise přihlásila. Těším se na tvou tvorbu i příště.

A to je k dnešnímu souhrnu tématu Konec?Začátek? všechno. Nebudu tedy dál zdržovat a rovnou vyhlásím nové fototéma na příští dva týdny, jímž je: ENERGIE. Své fotografie můžete přidávat na flickr do naší foto skupiny i do g+ foto-komunity a to již teď. Nezapomeňte je však přidat i s TAGem odclonenoFMene (pro flickra#odclonenoFMene (pro G+, kde je třeba využít i kategorie FOTO MISE). Bez jakéhokoliv kreativního omezení tvořme a radujme se a nejpozději do úterý 10.září 2013, do 22:00 hodin naše výtvory přidejme. :)

 

Máte také nápad na téma další foto mise? Přidejte jej do komentářů pod článekem, nebo využijte naší G+ komunity. Pokud máte nápad, jak naše foto mise vylepšit, bude také vítán.

Jste zde poprvé? Zde je více informací o našich FOTO MISÍCH.

Přidejte se k nám na odcloneno.com/gplusči na twitteru @odcloneno

Budu rád, když využijte také "Twitter", "+1" a "Like" tlačítka, pokud se vám články líbí.